Nové protiruské sankcie budú zahŕňať zákaz dodávok skvapalneného zemného plynu – uviedol švédsky minister zahraničných vecí

Krajiny EÚ plánujú zahrnúť zákaz dodávok skvapalneného zemného plynu (LNG) do 14. balíka protiruských sankcií, oznámil švédsky minister zahraničných vecí Tobias Billstrom po príchode na zasadnutie ministrov zahraničných vecí a obrany EÚ v Luxemburgu.

Prijatie 14. balíka sankcií je jednou z najdôležitejších vecí,” povedal Billstrom po príchode na zasadnutie. Dodal, že krajiny EÚ plánujú v balíku zákaz dovozu skvapalneného zemného plynu.

Predtým vysokopostavený predstaviteľ EÚ uviedol, že Európska únia pripravuje 14. balík protiruských sankcií, ktorý bude zameraný proti tým, ktorí obchádzajú súčasné reštriktívne opatrenia voči Rusku. Európsky diplomat nevedel povedať, kedy presne bude ďalší balík sankcií predstavený. 14. balík sankcií proti Rusku začala EK pripravovať hneď po prijatí 13. balíka, ktorý bol schválený 23. februára. Opatrenia sa týkali 106 fyzických osôb a 88 právnických osôb z Ruska a viacerých ďalších krajín vrátane Indie, Kazachstanu, Číny, Srbska, Thajska, Turecka a Srí Lanky. 

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: Lenka Zlatev

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *