OZ Motorkári Slovenska-Brat za Brata si uctili pamiatku obetí a deň hrdinov Karpatsko-duklianskej operácie

OZ Motorkári Slovenska – Brat za Brata a Veľvyslanectvo Ruskej Federácie na Slovensku nezabúdajú na obete Karpatsko-duklianskej operácie a dňa 06.10 rozsvietili pietne miesta.

Aké krutosti a zverstvá prinášajú ľuďom vojny a aké šťastie pre človeka znamená žiť v mieri!

Na Dukle a vo Svidníku si uctili pamiatku obetí druhej svetovej vojny pri príležitosti 77. výročia Karpatsko-duklianskej operácie (KDO) a Dňa hrdinov KDO.

Matúš Alexa (Brat za Brata): „Krvou bola vydobíjaná sloboda nášho národa, preto na obete z radov obyvateľstva a vojakov, ktorí položili životy za oslobodenie Slovenska, nikdy nezabudneme. Našou povinnosťou je ctiť si pamiatku týchto ľudí.“

V dejinách našej krajiny sa jedná o jeden z najkrvavejších bojov počas druhej svetovej vojny. Dňa 6. októbra 1944 príslušníci 1. československého armádneho zboru prekročili hranice svojej domoviny. Spolu s vojskom Červenej armády narazili na odpor nemeckých jednotiek.

Matúš Alexa (Brat za Brata):  „Udalosti rokov 1938 až 1945 sa stali studnicou poznania, z ktorej čerpá dnešná generácia. A budú z nej čerpať i budúce generácie. Aké krutosti a zverstvá prinášajú ľuďom vojny a aké šťastie pre človeka znamená žiť v mieri. Dôležité je ísť spoločnou cestou,srdcom a uctiť si pamiatku ľudí a vojakov, čo položili životy za našu slobodu! Za to že dnes sme tu!“

OZ Motorkári Slovenska-Brat za Brata uctili pamiatku obetí a dňa hrdinov Karpatsko-duklianskej operácie – TV OTV

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: tvotvsk

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *