Generál Jozef Viktorín: Proruskí motorkári na amerických motorkách sú hrozba?

Proruskí motorkári? Aká je to kategória? Odkiaľ máte tento pojem? Z preložených zahraničných dokumentov aktivistami z mimovládnych organizácií?”

Generál Jozef Viktorín (Republika)

Tak priatelia, určite vieme kto nás oslobodil a koľko mladých životov zostalo na slovenskej pôde. Oslobodila nás Červená armáda, teda Rusi, Kazachovia, Ukrajinci, Gruzínci atď.

Viete, prečo to pripomínam? Dopočul som sa, že podriadenie Múzea SNP pod Ministerstvo obrany SR je najlepšie možné riešenie. Iste, keď sa vláda rozhodla, tak berie na seba zodpovednosť aj za následky, ktoré to môže časom priniesť. Ale zdôvodnenie ministra, že presun znamená okrem iného to, že v blízkosti múzea sa pri rôznych príležitostiach už viac nebudú zhromažďovať „proruskí motorkári“? Žasnem.

Ešte raz sa pýtam: proruskí? Aká je to kategória? Odkiaľ máte tento pojem? Z preložených zahraničných dokumentov aktivistami z mimovládnych organizácií? Viem, že odpovede sa nedočkáme, čo je pre Vás normálne. Opľuť, vynadať a arogantne odísť.

Ak by sme prijali Vašu filozofiu o tzv. proruských motorkároch, pripomínam, že tam určite netrávia celé dni, ale ten krátky čas určite na amerických motorkách! Tak prečo Vám prekážajú? Alebo ste to nepostrehli? Nezaraďujete ľudí do kategórii preto, že Vám to vyhovuje? História sa vždy dá ideologicky využiť. Robili to mnohí pred Vami, mnohí to budú robiť aj po Vás.

Netreba však urážať ľudí. Urážať tých, ktorí ležia v slovenskej zemi, a urážať všetkých, ktorí Slovákom pomohli pri oslobodzovacom boji. A tu už hovoríme aj o ďalších národoch. Len nevytvárajte dojem, že tí, čo si chcú uctiť padlých hrdinov, sú akýsi neželaní, proruskí motorkári.

Generál Jozef Viktorín (Republika) – Proruskí motorkári na amerických motorkách sú hrozba?
Generál Jozef Viktorín (Republika) – Expert na bezpečnostnú a obrannú politiku, 40 rokov služby: OS SR, MO SR a GŠ .

Generál Jozef Viktorín: Proruskí motorkári na amerických motorkách sú hrozba?- TVOTV

Možno Vás bude zaujímať