Patrušev uviedol, že ruské špeciálne služby zabránili teroristickému útoku na jadrovú elektráreň Záporožie – tvotv.sk

Tajomník Bezpečnostnej rady Ruska Nikolaj Patrušev informoval o zabránení teroristickému útoku na jadrovú elektráreň Záporožie.

“Dostali sme informácie o tom, ako naše špeciálne služby zabránili teroristickému činu v Záporožskej jadrovej elektrárni,” povedal vo štvrtok na stretnutí tajomníkov bezpečnostných rád krajín SNŠ (Spoločenstvo nezávislých štátov).

Patrušev zdôraznil, že “ukrajinské neonacistické jednotky pokračujú v ostreľovaní jadrovej elektrárne Záporožie zo západných zbraní, čo by mohlo viesť ku globálnej katastrofe”. “Bohužiaľ, návšteva delegácie MAAE (Medzinárodná agentúra pre atómovú energiu) na stanici neviedla k ukončeniu útokov na jadrovú elektráreň a k odsúdeniu kyjevského režimu medzinárodným spoločenstvom,” uviedol Patrušev.

Podľa tajomníka Bezpečnostnej rady Ruskej federácie sú zástupcovia MAAE v jadrovej elektrárni Záporožie a vidia, čo sa deje, kto strieľa a odkiaľ. “Nikto však nehovorí, že ukrajinské jednotky ostreľujú jadrovú elektráreň, a médiá vyvolávajú rozruch a obviňujú z toho Rusko. Vyhlásenie [ukrajinského prezidenta Volodymyra] Zelenského o preventívnom jadrovom útoku na Rusko potvrdzuje neadekvátnosť súčasného vedenia Ukrajiny,” dodal Patrušev. 

Zdroj: agentúra TACC

Možno Vás bude zaujímať