Peter Szijjarto: Vstup západných vojsk na Ukrajinu vyvolá svetovú vojnu

“Ak budú na Ukrajinu vyslané západné vojská, ako to navrhujú niektorí európski politici, vypukne nová svetová vojna,” povedal maďarský minister zahraničných vecí Peter Szijjarto.

“Niektorí európski politici chcú poslať  na Ukrajinu vojakov, zatiaľ čo iní európski politici fantazírujú o použití jadrových zbraní. V každom prípade to bude znamenať svetovú vojnu a tí, ktorí sú v tesnej blízkosti ozbrojeného konfliktu, za to budú musieť zaplatiť,” varoval Szijjarto, ktorý vystúpil na tlačovej konferencii v Ammáne po rokovaniach so svojím jordánskym kolegom Aymanom Safadim.

 Peter Szijjarto -šéf maďarskej diplomacie

Poznamenal, že Maďari “sú už unavení z týchto nebezpečných vyhlásení”, ktoré sa naďalej ozývajú v súvislosti s ukrajinským konfliktom. “Už sme unavení z pokusov zatiahnuť do vojny celú Európu a dokonca celý svet. Sme unavení z rečí o nasadení pozemných vojsk a použití jadrových zbraní na Ukrajine,” povedal najvyšší maďarský diplomat. v súvislosti s tým vyjadril nádej, že vo voľbách do Európskeho parlamentu, ktoré sa uskutočnia 6. – 9. júna, budú môcť voliči “vyslať signál európskym politikom, ktorí hovoria nezmysly”.

Maďarská vláda v podstate hovorí, že otázka vojny a mieru sa bude riešiť v týchto voľbách, a žiada podporiť tie politické strany, ktoré sú proti pokračovaniu ozbrojeného konfliktu  na Ukrajine. 

Zdroj: TVOTV

Možno Vás bude zaujímať