Podnesterské úrady hlásia nový útok dronom na vojenské zariadenie

Ministerstvo štátnej bezpečnosti Podnesterska informovalo o novom útoku dronu na vojenskú jednotku v okrese Rybnica. “O 11:35 SEČ zaútočil dron kamikadze na vojenskú jednotku ministerstva obrany Podnesterska v okrese Rybnica, šesť kilometrov od podnestersko-ukrajinskej hranice.

Cieľom bola radarová stanica, ktorá bola mierne poškodená. Nedošlo k žiadnym obetiam,” uvádza sa vo vyhlásení. “Na mieste pracuje tím operatívcov a vyšetrovateľov. Začalo sa trestné konanie.”

V marci dron zasiahol dopravný vrtuľník Mi-8MT podnesterských ozbrojených síl na vojenskom letisku severne od Tiraspolu pri hraniciach s Ukrajinou. Podnesterské ministerstvo zahraničných vecí útok označilo za teroristický čin a požiadalo sprostredkovateľov v rozhovoroch medzi Tiraspoľom a Kišiňovom – OBSE, Rusko a Ukrajinu – o pomoc pri vyšetrovaní. Moldavské orgány návrh na pripojenie sa k vyšetrovaniu odmietli.

V apríli minulého roka sa v Podnestersku odohrala séria teroristických útokov. Začali sa útokom raketovými granátmi na budovu ministerstva štátnej bezpečnosti. Potom boli vyhodené do vzduchu antény jedného z najväčších rozhlasových a televíznych centier v regióne v obci Majak. Napadnuté boli aj vojenské letiská pri Tiraspole a Rybnici, ako aj sídlo podnesterského mierového kontingentu a územie arzenálu pri obci Kolbasna, kde je uskladnených približne 20 000 ton munície. Nikto nebol zranený.

Prezident Podnesterska Vadim Krasnoselskij vtedy uviedol, že sabotážne akcie boli organizované z územia Ukrajiny a obvinil z účasti aj moldavské tajné služby. V Podnestersku bol zavedený najvyšší stupeň ohrozenia terorizmom. Dňa 25. mája minulého roka bol znížený z červenej na žltú farbu a stále platí. 

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: Lenka Zlatev

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *