Zasadnutie Bezpečnostnej rady OSN prerušené kvôli zemetraseniu. Ide o otras, ktorý bol v New Yorku najsilnejší za posledné storočie

Zasadnutie Bezpečnostnej rady OSN bolo na krátky čas prerušené kvôli zemetraseniu, ktoré bolo cítiť v sídle OSN v New Yorku. Otrasy bolo cítiť počas prejavu jednej zo spravodajkýň a rečníčka sa predsedníčky Rady Vanessy Frazierovej spýtala, či má prestať. Zasadnutie pokračovalo po prestávke, ktorá trvala približne jednu minútu. 

Medzinárodné letisko Johna F. Kennedyho v New Yorku funguje po zemetrasení v susednom štáte New Jersey normálne, uviedla  hovorkyňa letiska, podľa ktorej letisko naďalej funguje ako zvyčajne. Žiadne lety neboli zrušené a lietadlá naďalej pristávajú a vzlietajú, uviedla hovorkyňa.

Zemetrasenie s magnitúdou 4,8 nastalo v piatok v New Jersey približne o 10:23 miestneho času [16:23 SEČ]. 

Zemetrasenie bolo najsilnejšie , aké zasiahlo New Jersey za 240 rokov, uviedlo centrum FOX Forecast Center.

Otrasy zeme zaznamenali aj v mnohých štvrtiach New Yorku. Kvôli zemetraseniu bolo na chvíľu prerušené zasadnutie Bezpečnostnej rady OSN.

Guvernérka štátu New York Kathy Hochulová označila zemetrasenie s magnitúdou 4,8 v susednom štáte New Jersey za najsilnejší otras, ktorý zasiahol štát New York za posledné storočie. Medzitým poznamenala, že úrady zatiaľ nezaznamenali žiadne ohrozenie života. 

Predchádzajúce zemetrasenie s magnitúdou nad 4 sa podľa zemského observatória Lamont-Doherty vyskytlo v blízkosti New Yorku v októbri 1985. 

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: Lenka Zlatev

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *