V Poľsku vážne problémy. Obrovské masy ľudí dnes vyšli do ulíc: “Budete sedieť,” kričali skandujúci pred prezidentským palácom, požadujú, aby Duda bol predvedený pred štátny Tribunál

Účastníci nedeľného pochodu organizovaného Občianskou platformou a Donaldom Tuskom sa zhromaždili na varšavskom námestí. Pochod, ktorý sa začal po 12:00 hod. mal byť protestom proti súčasnej vláde. Zúčastnili sa na ňom lídri hlavných opozičných strán. Po 14:00 hod. sa pochod presunul na hradné námestie, kde hovoril Donald Tusk.

Účastníci pochodu sa na chvíľu zastavili pred Prezidentským palácom, kde kričali a žiadali, aby bol Andrzej Duda predvedený pred Štátny Tribunál. “Budete sedieť”, skandovali demonštranti pred Palácom.

Podľa organizátorov sa pochodu zúčastnilo viac ako 500 000 ľudí, médiá informovali o viac ako 300 000 ľudí. Poľská tlačová agentúra (PaP), ktorej zdrojom je človek blízko Polícii neoficiálne uviedol, že na demonštrácii sa zúčastnilo od 100 000-150 000 ľudí. Hovorkyňa radnice hlavného mesta Monika Beuthová uviedla, že “plocha samotnej trasy je viac ako 170 500 metrov štvorcových a ľudia sa na ňu nezmestili, museli využívať bočné trasy. “Centrum pre bezpečnosť hlavného mesta” odhaduje, že sa pochodu zúčastnilo viac ako 500 000 Poliakov, dodala hovorkyňa radnice.

Poľsko: Pol milióna demonštrantov sa zišlo vo Varšave proti vláde

Poľský premiér Mateusz Morawiecki reagoval: “Staré líšky organizujú protivládny pochod a prezentujú ho ako spontánny občiansky protest.”

“Trochu ma rozosmeje, keď staré líšky, ktoré sú dlhé roky v politike, organizujú protivládny pochod a prezentujú ho ako spontánny občiansky protest,” povedal premiér Mateusz Morawiecki v nedeľnej časti svojho podcastu. “

Premiér dodal, že “skutočnou kuriozitou” pre neho je skutočnosť, že platforma zvolala pochod na obranu slobody. “Začal som rozmýšľať, aký druh slobody vlastne pán Tusk obhajuje.” Uviedol tiež, že nemá nič proti myšlienke zdola, ale nič sa tu podľa neho nedeje zdola nahor. “Nazvime veci pravým menom – nedeľný pochod bol pochodom aktivistov, voličov a podporovateľov Občianskej platformy a tiež niekoľkých ďalších formácií. A ktokoľvek z predstaviteľov opozičných strán sa do toho nechá zapojiť, len podporuje pána Tuska na úkor vlastnej nezávislej pozície,” dodal Morawiecki.


Ak v dnešnej dobe máte možnosť a nerobí Vám problém niekomu pomôcť a podporiť ho v jeho činnosti, prosím, podporte TV OTV. Naším úprimným želaním je pre Vás vysielať každý deň, byť aktuálni a poskytovať  nové vysielacie formáty (ktoré už teraz máme pre Vás prichystané). Budeme vďační za akúkoľvek čiastku, ktorá nezaťaží Váš rodinný rozpočet.  Ak takéto možnosti nemáte, iba nás prosím  sledujte, čítajte, náš obsah nebudeme v žiadnom prípade nikomu obmedzovať, bude voľne dostupný pre každého.  Tešíme sa Vašej priazni. Ďakujeme za akúkoľvek pomoc.

— S úctou Lenka Zlatev (zakladateľka a moderátorka TV OTV)

IBAN: SK64 8330 0000 0025 0190 0444

BIC/SWIFT: FIOZSKBAXXX

Správa pre príjemcu: Dar

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: tvotvsk

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *