Poľsko vyšle na hranice s Bieloruskom ďalších 500 policajtov a zamestnancov protiteroristických jednotiek

Poľské úrady sa podľa poľského ministra vnútra Mariusza Kaminského rozhodli vyslať na hranicu s Bieloruskom 500 policajtov a zamestnancov protiteroristických jednotiek.

„Vzhľadom na napätú situáciu na hraniciach s Bieloruskom som sa rozhodol posilniť naše sily o skupinu 500 policajtov z oddelenia prevencie kriminality a protiteroristických jednotiek,“ napísal na Twitteri.

Minister upozornil, že tieto sily sa pridajú k 5000 príslušníkom pohraničnej stráže a 2000 vojenským príslušníkom, ktorí zabezpečujú bezpečnosť tejto časti poľskej hranice.

Poľský vicepremiér Jaroslaw Kaczynski už skôr uviedol, že poľská vláda sa rozhodla posilniť hranicu krajiny s Bieloruskom, pretože teraz hostí sily súkromnej vojenskej spoločnosti Wagner. Predstaviteľ, ktorý je zároveň predsedom poľskej vládnej strany Právo a spravodlivosť, to uviedol po zasadnutí vládneho výboru pre bezpečnosť a obranu.

“Údajne je tam asi 8000 vojakov. Táto skutočnosť predstavuje hrozbu pre Ukrajinu, Litvu a Poľsko. Boli prijaté rozhodnutia, ktoré sa týkajú posilnenia našej obranyschopnosti na hranici,” povedal.

Opatrenia sa dotknú personálu a opevnenia, uviedol predstaviteľ.

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: Mitko Zlatev

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *