Putin: “Ekonomika je stabilná, špeciálna operácia ide podľa plánu”

Ekonomická situácia v krajine je podľa slov ruského prezidenta oveľa lepšia, ako sa predpokladalo.

Ruský prezident Vladimir Putin pozitívne zhodnotil dynamiku špeciálnej vojenskej operácie a dúfa, že ruskí vojaci budú svoju vlasť častejšie potešovať dobrými správami z frontu, uvádza televízna stanica Rusko 1.

“Všetko sa vyvíja v rámci plánu ministerstva obrany a generálneho štábu. Dúfam, že nás naši bojovníci ešte potešia svojimi výsledkami z bojiska,” povedal Putin.

Oficiálny predstaviteľ ministerstva obrany Ruska generálporučík Igor Konašenkov v piatok uviedol, že ruské jednotky dokončili oslobodenie mesta Soledar od jednotiek Ozbrojených síl Ukrajiny.

Úplná kontrola nad Soledarom podľa Konašenkova umožní prerušenie zásobovacích trás pre ukrajinské jednotky v Bachmute (Arťomovsk).

Stabilná je aj ekonomika

Ruský prezident zdôraznil, že situácia v ruskej ekonomike je stabilná a oveľa lepšia, ako sa predpokladalo.

Situácia v ekonomike je stabilná, navyše je oveľa lepšia, ako sme predpovedali nielen naši nepriatelia, ale aj my sami,“ povedal s odkazom na makroekonomické dáta.

Hlava štátu poznamenala, že nezamestnanosť v Rusku je na historickom minime a inflácia je nižšia, ako sa očakávalo, a má klesajúci trend.

“Priemyselná výroba je na vzostupe, rovnako ako poľnohospodárstvo a stavebníctvo. Takže vo všeobecnosti je situácia celkom uspokojivá, poviem to zdržanlivo, pretože môže byť aj lepšia,” zhrnul ruský líder.

ZDROJ: RT Balkan

Možno Vás bude zaujímať