Smer – SD pred referendom finišuje. Ľ.Blaha: “21.január považujem za neuveriteľne dôležitý dátum.”

Už o pár dní (21.01.2023) nás čaká referendum o možnosti skrátiť volebné obdobie. Ľudia sa budú môcť vyjadriť, či súhlasia s tým, aby bolo možné skrátiť volebné obdobie referendom alebo uznesením NR SR. Má to zabezpečiť zmena ústavy. Referendum inicioval Smer-SD s ďalšími opozičnými stranami.

Na rozsiahlejšiu predreferendovú propagáciu mala opozícia veľmi krátky čas. SMER- SD je v aktivitách najvýraznejší. Okrem bilboardov, letákov, vývesných svetelných tabúľ zorganizoval aj debaty s občanmi po celom Slovensku, práve o význame spomínaného referenda.

“Úprimne, vždy som veril v priamu demokraciu a 21. január považujem za neuveriteľne dôležitý dátum. Ukážme, že sa nenecháme zotročovať,” uviedol Blaha.

I napriek krátkemu obdobiu, chce SMER-SD urobiť všetko preto, aby ľudia využili svoje právo rozhodnúť o budúcnosti Slovenska a neostali sedieť doma. Ľ. Blaha spomenul aj krach podnikov na Slovensku.

“Keď vidím ako krachujú podniky, ktoré vznikali za socializmu, ako teraz hlinikáreň v Žiari nad Hronom, búri sa vo mne všetko. Musíme tých diletantov vo vláde zastaviť. Za každú cenu. Zachráňme Slovensko,” dodal Blaha.

Už od zajtra (16.01.2023) do 20. 01.2023 sa budete môcť s predstaviteľmi SMER-SD stretnúť v Trenčianskom kraji, Žilinskom kraji a Prešovskom kraji.

Možno Vás bude zaujímať