R. Fico: “Heger ako dosluhujúci premiér, ktorý nadáva svojim občanom, musí čo najskôr skončiť.”

Predstavitelia strany SMER – SD dnes na tlačovej besede opätovne pripomenuli “daňové podvody Igora Matoviča, o ktorých komunikácia pochádza z oficiálnych dokumentov, pričom tieto mu robila organizovaná skupina Petrova, ktorý je dnes mimoriadne chránený,” uvádza sa v tlačovom vyjadrení strany.

” No a nič sa nedeje. Nevykopávajú sa dvere u Matoviča, napriek tomu, že je potvrdený podvod v prípade jeho manželky vo výške 11,3 milióna,” píše sa ďalej vo vyhlásení.

Podľa strany SMER-SD na poslednej tlačovej konferencii boli zverejnené aj slová samotného udavača Petrova (Tigra), ktorý sám hovorí, že nikdy nezaprel, že zoptimalizoval dane, pričom policajt Kotek, príslušník Úradu inšpekčnej služby (ÚIS) potvrdil, že Tiger na optimalizácii zarobil. ÚIS teda kryl zločiny Petrova, vedel o nich a neurobili nič, lebo ho potrebovali ako univerzálneho svedka. Smer-SD dopĺňa reakciu ministra vnútra Mikulca, ktorý sa oprel opäť o Petrova s tvrdením, že ten síce hovoril o optimalizácii, ale mala sa diať v roku 2014, 2015, teda za SMERu.

Celý problém je v tom, že existovala organizovaná skupina v roku 2014 a 2015, ktorá pomáhala krátiť dane Matovičovi. Áno, my sme boli vtedy vo vláde, ale oni nepomáhali nám, oni nepomáhali krátiť dane niekomu z ľudí, ktorí podnikali a ktorí sú spájaní so SMERom. Oni pomáhali krátiť dane vtedajšiemu opozičnému lídrovi, ktorý vykrikoval na každej tlačovej konferencii, čo všetko sa v tejto krajine udialo alebo neudialo,“ prízvukoval R. Fico.

Na tlačovej besede sa riešil aj mimoriadne nadštandardný vzťah vedenia TV JOJ s Matovičom

Robert Fico predstavil SMS komunikáciu riaditeľa spravodajstva Rolanda Kubinu s Petrovom, ktorý píše o informácii, že druhý deň bude zadržaný Tomáš Rajecký, pričom Petrov má zistiť, kde tento býva, aby tam TV bola ako prvá. R. Fico sa pýta, odkiaľ má Petrov informáciu o zadržaní. „Vie to preto, lebo má krytie od Matoviča. Petrov má zabezpečovať presun všetkých informácií od polície smerom k verejnosti a do médií a tu sa potvrdzuje nadštandardný vzťah vedenia spravodajstva televízie JOJ so zločincom Petrovom,“ uviedol R. Fico.

Bývalý policajný prezident Tibor Gašpar zareagoval na ÚIS, ktoré po piatkovej tlačovej konferencii SMERu napísalo reakciu, že tvrdenia strany SMER – SD sú ničím nepodložené. „Teraz ste počuli Ladislava Koteka, ako rozpráva o tom, že pozná komplexne trestnú činnosť Petra Petrova, že komunikuje s chalanmi z NAKA, ako mu pomôcť a oni napíšu do stanoviska, že ničím nepodložené tvrdenia. Je to naivita, hlúposť, arogancia? Keby novinári si plnili svoju úlohu, tak by sa ich aj takto pýtali. Ako môže minister povedať, že my klameme, keď mu púšťame nahrávky čurillovcov, ako môže vedenie ÚIS povedať, že ničím nepodložené tvrdenia, keď im púšťame nahrávky Ladislava Koteka?“ pýta sa Tibor Gašpar.

Doplnil ďalší dôkaz, nahrávku Michala Štálnika, príslušníka ÚIS, čurillovcom. Rozhovorov bol o tom, ako sa  budú smerovať trestné oznámenia, ktoré smerujú na čurillovcov alebo na kajúcnikov. Na ÚŠP majú dvorných vyšetrovateľov na inšpekcii a prokurátori na ÚŠP určujú, kto má aký podnet vyšetrovať. Čiže jedna zložka zasahuje do druhej a aby bolo všetko pod kontrolou, musia vyšetrovať konkrétni ľudia.

Robert Kaliňák je presvedčený, že médiá sú z veľkej zodpovedné za to, čo sa na Slovensku deje. Nikdy nekonfrontovala týchto zločincov, lebo im to vyhovovalo. Navyše komunikujú absolútne bezcitne.

R. Fico ďalej povedal, že na čele Slovenska máme blázna, ktorý nemá v televízii problém povedať, že za vysoké faktúry, ktoré dostávajú podnikatelia, si môžu sami a to preto, lebo ho na to neupozornili. „Tento odvolaný predseda vlády včera naznačil, že on je tak nepripravený, nekvalifikovaný a tárajúci človek, že on ohrozuje túto krajinu neskutočným spôsobom. Preto chcem pripomenúť, že ak si nechcete naďalej takto nadávať, ako nadával včera Heger ľuďom, pretože povedal, že vy ste hlúpi, že to kvôli vám prišli vysoké zálohové platby, prosím dôjdite 21. januára do referenda,“ vyzval ľudí.

Tiež priblížil, že SMER inicioval mimoriadnu schôdzu, kde bude žiadať dva body programu. Prvý je špeciálne uznesenie k cenám, pričom by sa mali využiť všetky regulačné nástroje, aby prišiel do NR SR šéf ÚRSO Holjenčík, aby sme sa bavili s elektrárňami a plynárňami, aby boli využité všetky regulačné, kontrolné a cenové mechanizmy, ktoré máme v zákonoch. Druhým bodom bude návrh zákona, ktorý rieši Environmentálny fond. Teda tí, čo najviac znečisťujú ovzdušie musia platiť do Environmentálneho fondu nejaké prostriedky, ktoré sa skumulujú a môžu sa použiť na pomoc firmám ako je napríklad Slovalco.

Možno Vás bude zaujímať