R. FICO: Priatelia, toto je na obrovskú demonštráciu za demokraciu

“Odvolaná vláda a prezidentka Čaputová dnes bez akýchkoľvek škrupúľ odkázali občanom, že nie sú suverénom štátnej moci, ako to prikazuje Ústava SR v čl. 2, ale obyčajným suterénom”, uviedol Robert Fico, predseda strany SMER-SD na svojej sociálnej sieti Facebook. Reagoval tak na dnešné schválenie zmeny Ústavy SR v súvislosti s predčasnými voľbami. Skrátiť volebné obdobie parlamentu bude možné iba uznesením, na ktorého schválenie bude potrebných aspoň 90 hlasov poslancov.

“Dnes títo americkí poskokovia takzvaní “demokrati” vzali ľuďom sväté právo odvolať v referende neschopnú NRSR a vládu. Občania sa stali sluhami neodvolateľných politikov,” dodal predseda Fico a poďakoval svojim poslancom.

“Som hrdý na poslancov SMERu-SD a ďakujem aj ostatných opozičným poslancom, že v hlasovaní dali najavo, že my stojíme na strane demokracie a nie autokracie. Nech sú roztiahnuté štátne zástavy nad hlavami poslancov SMERu-SD pri hlasovaní o zrušení referenda symbolom, že sa na nás v ťažkom boji za demokraciu, sociálny a právny štát môžete vždy spoľahnúť, “ dodal na záver predseda SMERu-SD Robert FIco.

Možno Vás bude zaujímať