Riaditeľ CIA tajne navštívil Kyjev. Zelenský vraví o novej protiofenzíve

Ukrajina sa pripravuje na novú protiofenzívu a už má jasný plán, povedal ukrajinský prezident Vladimir Zelenský.

“Máme plán, jasný plán. Nemôžem prezradiť detaily, nemám na to právo. Tento plán súvisí s niektorými zmenami vo velení,” povedal na tlačovej konferencii, keď sa ho pýtali na stratégiu Ukrajiny na rok 2024.

Poznamenal však, že vzhľadom na možné úniky údajov bude pripravených niekoľko plánov. “A ja, prečo robím nejaké zmeny, toto je naša domáca záležitosť,” povedal a komentoval nedávne zmeny vo vojenskom velení krajiny.

Zelenský už skôr odvolal Valerija Zalužného z funkcie hlavného veliteľa krajiny a do tejto funkcie vymenoval Alexandra Syrského, ktorý bol veliteľom ukrajinských pozemných vojsk.

Riaditeľ CIA tajne navštívi Kyjev

Riaditeľ Ústrednej spravodajskej služby USA (CIA) William Burns minulý štvrtok tajne navštívil Ukrajinu, informoval denník The New York Times (NYT).

Podľa novín bola Burnsova návšteva, desiata od začiatku konfliktu vo februári 2022, zameraná na upokojenie ukrajinského vedenia v situácii, keď Snemovňa reprezentantov nedokáže schváliť Kyjevu dodatočné financovanie.

Kongres USA nemôže schváliť dodatočné financovanie pre Ukrajinu od októbra 2023. Počas tohto obdobia USA koncom decembra pozastavili dodávky zbraní a streliva, vrátane delostreleckých nábojov, do Kyjeva, zatiaľ čo dodávky EÚ nedosahujú to, čo Ukrajina požaduje.

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: Lenka Zlatev

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *