Rodina sa bojí o svoje životy, povedal Babiš. Jeho manželke bol zaslaný ostrý náboj

Dnes ráno mi ochrankári odovzdali obálku adresovanú mojej manželke Monike, ktorá obsahovala ostrý náboj a anonymnú správu plnú urážok. Okamžite som kontaktoval políciu, ktorá vec vyšetruje a ktorej ďakujem za okamžitú odpoveď,” uviedol na mimoriadnej tlačovej konferencii prezidentský kandidát Andrej Babiš. Berie to ako hrozbu pre svoju rodinu.

“Vnímam to ako hrozbu pre moju rodinu, to najcennejšie, čo na svete mám. Rodina sa bojí o svoje životy,” povedal Andrej Babiš novinárom v sobotu popoludní. Stredočeská polícia potvrdila, že sa prípadom anonymnej správy Moniky Babišovej zaoberá.

“Dnes v skorých ranných hodinách sme dostali oznámenie od pána Babiša o vyhrážkach, ktoré dostal písomne spolu s nábojom tento štvrtok a ktoré sa týkajú jeho rodiny. Na prípade intenzívne pracujeme. Predmet v obálke bude podrobený forenznému preskúmaniu,” uviedla pre iDNES.cz policajná hovorkyňa Barbora Schneeweissová.

Jej vyhlásenie naznačuje, že list prišiel vo štvrtok. “Z taktických dôvodov, samozrejme, nebudeme špecifikovať žiadne z opatrení, ktoré v tejto veci prijímame. Je predčasné vyjadrovať sa k ďalším krokom týkajúcim sa vyšetrovania,” uzavrel hovorca.

Babiš apeloval na slušnosť

“Včera, prvýkrát počas volebnej kampane, ma na mojej ceste sprevádzala moja manželka Monika. Na vlastnej koži zažila, ako nás dav urazil a takmer rozdrvil,” opísal Babiš svoje pocity z piatkovej kampane na sobotňajšej tlačovej konferencii.

“Nie je normálne, aby oponenti narúšali a rozbíjali predvolebné zhromaždenia,” uviedol a dodal, že si myslí, že občania sa ho boja podporiť, pretože čelia urážkam. Vodca hnutia ANO kritizoval strany vládnucej päťkoalície za to, že o tomto správaní mlčia, t.j. schvaľujú ho. Naznačil, že anonym prišiel z vládneho tábora.

V druhom kole vyzval predsedov strán vládnej päťkoalície a svojho oponenta Petra Pavla, ktorého opakovane označuje za kandidáta päťkoalície, aby vyzvali svojich podporovateľov, aby neútočili na voličov strán s iným názorom.

“Prosím, správajme sa k sebe slušne, s rešpektom, neohrozujme sa navzájom, nebuďme agresívni. Voľby by mali byť oslavou demokracie,” povedal Babiš a poďakoval svojim stúpencom, ktorí sa podľa jeho názoru správajú slušne a žiada ich, aby vytrvali.

Možno Vás bude zaujímať