E. Musk bráni Krym pred Amerikou: Veľmi riskantné pre celý svet

Pribúdajú vyhlásenia, že návrat Krymu na Ukrajinu vrátane možného použitia sily je nereálny a že je pravdepodobné, že “niektoré krajiny zmiznú z politickej mapy”.

Americký podnikateľ Elon Musk kritizoval záujem Spojených štátov podporiť Ukrajinu v snahe znovu dobyť Krym. Reagoval na nedávno publikovaný článok v New York Times, v ktorom sa uvádza, že administratíva amerického prezidenta Joea Bidena si začína uvedomovať, že Ukrajina môže potrebovať ďalšie sily na útok na krymské územie, čo by posilnilo pozíciu kyjevských orgánov v budúcich rokovaniach.

“Som proukrajinský, ale neúprosná eskalácia konfliktu je pre Ukrajinu a svet veľmi riskantná,” tweetoval Musk.

Zástupkyňa hovorkyne Pentagonu Sabrina Singhová predtým uviedla, že USA podporia Ukrajinu vrátane možnej operácie na obsadenie Krymu.

Predseda krymského parlamentu Vladimir Konstantinov pre RIA Novosti povedal, že ak sa kyjevské orgány pokúsia vykonať agresiu na Kryme, nemajú sa neskôr sťažovať, keď dostanú odvetný úder. Krymský senátor Sergej Tsekov uviedol, že návrat Krymu na Ukrajinu vrátane možného použitia sily je nereálny a že je pravdepodobné, že “niektoré štáty zmiznú z politickej mapy”.

Krym sa stal súčasťou územia Ruskej federácie v marci 2014 po referende, ktoré nasledovalo po štátnom prevrate na Ukrajine. V referende hlasovalo 96, 77% občanov Krymu a 95, 6% občanov Sevastopola za pripojenie sa k Rusku.

Ukrajina stále považuje Krym za dočasne okupované územie.

Zástupcovia ruského štátneho vedenia opakovane poukazovali na to, že obyvatelia Krymu hlasovali za demokratické zjednotenie s Ruskom pri plnom rešpektovaní medzinárodného práva a Charty OSN. Podľa prezidenta Vladimíra Putina je otázka Krymu “konečne uzavretá”.

Americké provládne médiá začali následne kritizovať Muskovu zamestnaneckú politiku v Twitteri; Odpoveď Muska -“Nesprávna poznámka”

Twitter má 2 300 aktívnych zamestnancov, uviedol Elon Musk.

CNN uviedla, že pracovná sila Twitteru na plný úväzok klesla na približne 1 300 aktívnych zamestnancov vrátane menej ako 550 inžinierov na plný úväzok.

Približne 75 z 1 300 zamestnancov spoločnosti je na dovolenke, vrátane asi 40 inžinierov, uviedla CNN s odvolaním sa na interné záznamy.

“Poznámka je nesprávna. V spoločnosti Twitter je aktívne zamestnaných asi 2 300 ľudí,” uviedol Elon Musk, majiteľ spoločnosti.

Podľa neho má stovky zamestnancov, ktorí pracujú na znížení rizík pre používateľov, a niekoľko tisíc ľudí pracujúcich na základe zmluvy.

Možno Vás bude zaujímať