Rusi sa radujú – možný návrat ruského futbalu, národných tímov aj klubov do medzinárodných súťaží pod záštitou UEFA

Rusko a Ukrajina sú stále zdrojom najdôležitejších správ na svete, udalosti z týchto krajín sa monitorujú minútu po minúte, naživo, ale sú tu aj sprievodné udalosti, ktoré priťahujú obrovskú pozornosť svetovej verejnosti. Šport je jedným zo segmentov života, ktorý bol tiež ovplyvnený konfliktom na Ukrajine a futbal, ako najpopulárnejšia športová disciplína je v dnešnej dobe obzvlášť zaujímavý vzhľadom na ruskú situáciu v ňom.

Takmer celý december 2022 bolo v ruských médiách vidieť, že Ruská futbalová federácia zvažuje odchod z UEFA a presťahovanie sa do Ázijskej futbalovej konfederácie (AFC), pretože ruské kluby, ako aj národný tím Ruskej federácie, nemôžu hrať na medzinárodnej scéne.

Zatiaľ čo pre mnohých boli tieto fámy celkom neuveriteľné, pretože doteraz iba dve krajiny zmenili “futbalový kontinent” (pred viac ako desiatimi rokmi to bol Kazachstan, ktorý sa pripojil k UEFA, a Austrália, ktorá opustila Oceániu a “prešla” pod ázijskú futbalovú čiapku), bolo jasné, že “za kopcami sa valí niečo vážne”, keď UEFA a FIFA v polovici decembra začali vysielať pozitívne signály a dnes Rusi objavili priaznivú správu:

UEFA pozvala na stretnutie svojho výkonného výboru aj prezidenta Ruskej federácie (RFS) Alexandra Dyukova, čo je druhá skvelá správa pre Rusov, po nedávnej skutočnosti, že UEFA začala vytvárať pracovnú skupinu, ktorej úlohou je zabezpečiť návrat ruského futbalu, národných tímov aj klubov, do medzinárodných súťaží pod jej záštitou.

“Zasadnutie výkonného výboru, na ktorom sa zúčastní aj šéf RFS Dyukov, sa bude konať v nasledujúcich dňoch,” uviedla ruská tlačová agentúra RIA Novosti.

Rusi boli nadšení jedným ťahom UEFA

Tieto správy potvrdzuje aj populárny ruský športový portál “Šampionát”, ktorý uvádza nasledovné:

“Podľa slov Dyukova je jasné, že obe strany nechcú prerušiť kontakty a zvažujú všetky možné spôsoby spolupráce. To zahŕňa aj detský futbal, ktorý by mohol byť receptom na návrat na veľké turnaje.”

Zdroj: Novosti.rs

Možno Vás bude zaujímať