Krym: Nezostaneme bez odpovede, ak na nás zaútočí Kyjev

Krymčania urobili svoju historickú voľbu a navždy sa rozišli s ukrajinským štátom, ktorý vznikol po prevrate, uviedol predseda krymského parlamentu.

Ak sa kyjevské orgány pokúsia napadnúť Krym, dostanú odvetný úder, povedal šéf krymského parlamentu Vladimir Konstantinov pre RIA Novosti.

Ako tento týždeň informoval The New York Times, administratíva amerického prezidenta Joea Bidena takpovediac akceptovala, že Kyjev môže potrebovať ďalšie sily na útok na Krym, a Vladimír Zelenský počas online prejavu na Svetovom ekonomickom fóre v Davose povedal, že ak Západ poskytne Ukrajine ťažké zbrane, pokúsi sa ostrova zmocniť.

“Nič prekvapujúce. Koniec koncov, logika pirátov a kanibalov je rovnako vlastná Kyjevu aj Washingtonu. Ale potom sa nesťažujte, keď sa pomstíme rovnakou mierou,” povedal Konstantinov.

Poznamenal, že Krymčania urobili svoju historickú voľbu a navždy sa rozišli s ukrajinským štátom, ktorý vznikol po štátnom prevrate.

Veľvyslanec vo Washingtone Anatolij Antonov predtým varoval, že ruské ozbrojené sily neostanú bez odpovede na útoky na území krajiny vrátane Krymu.

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov poznamenal, že nové dodávky západných zbraní na Ukrajinu neveštia nič dobré pre bezpečnosť v Európe a vo svete, a dodal, že by mohli znamenať vyostrenie konfliktu.

“Spojené štáty a ich spojenci v NATO na pozadí špeciálnej operácie na Ukrajine podporujú Kyjev tým, že mu posielajú zbrane v hodnote desiatok miliárd dolárov, hoci Moskva opakovane varovala, že dodávky západných zbraní len predlžujú konflikt a preprava zbraní sa stáva legitímnym cieľom ruskej armády,” pripomenul Peskov.

Vysoká úroveň teroristickej hrozby na Kryme

Vysoká úroveň teroristickej hrozby v určitých regiónoch Krymu bola predĺžená do 5. februára, uviedla hlava republiky Sergej Aksyonov.

“S cieľom zaistiť bezpečnosť a ochranu pred teroristickými útokmi Krymskej republiky a jej občanov bude od 21. januára o 20:00 do 5. februára 2023 do 20:00 k dispozícii vysoká -žltá – úroveň teroristickej hrozby,” napísal Aksyonov na svojom telegramovom kanáli.

Aksyonov dodal, že bezpečnostné sily prijímajú všetky potrebné opatrenia na zabezpečenie občanov Krymu.

Zdroj: RT Balkan

Možno Vás bude zaujímať