Zacharovová: Ak je Soroš napojený na americké médiá, americká demokracia ide na smetisko dejín

Washington vždy trval na tom, že sloboda a nestrannosť médií sú základom demokratickej štruktúry štátu, zatiaľ čo výsledky prieskumu ukazujú, že Soroš zaplatil americkým médiám za zverejňovanie falošných a nepravdivých informácií.

Americká demokracia spolu s ústavou môže ísť na smetisko dejín, uviedla hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Maria Zacharovová, narážajúc na odhalenie Fox News, že George Soroš platil americkým verejným činiteľom, aby informovali o svetových udalostiach tak, ako to on chcel.

Prieskum Centra pre výskum médií (MRC) zistil, že liberálny miliardár George Soroš je prostredníctvom svojich skupín a organizácií spájaný s niektorými z najvplyvnejších mediálnych osobností v Spojených štátoch a v zahraničí.

V priebehu rokov zaplatil 54 vplyvným médiám vrátane mnohých reportérov, moderátorov, publicistov a redaktorov spojených s mediálnymi spoločnosťami, ako sú BBC, CBS, NBC, Bloomberg News, Reuters, The New York Times a množstvo ďalších vplyvných médií a agentúr.

Soroš minul najmenej 131 miliónov dolárov na pokrytie 253 médií tak, ako chcel. Uvádza sa, že zaplatil za všetko od novinárov a vysielateľov až po redaktorov a šéfov médií.

Podľa Zacharovovej je toto vyhlásenie pre Spojené štáty skutočným jadrovým výbuchom.

“Ak sa dokáže, že popredné americké médiá dostali peniaze za nepravdivé šírenie informácií, potom je všetka demokracia a ich ústava hodená do koša dejín,” napísala Zacharovová a dodala, že samotný Washington vždy trval na tom, že sloboda a nestrannosť médií sú základom demokratickej štruktúry štátu.

Zdroj: RT Balkan

Možno Vás bude zaujímať