Veľká hanba slovenskej polície. Náš policajt v obleku ako podomový predajca poistiek, reagoval generál v. v. Ivan Ševčík

“Maďarský policajt v uniforme a náš policajt v obleku ako podomový predajca poistiek” – reagoval generál v.v. I. Ševčík (Národná koalícia) na včerajšiu tlačovú besedu maďarskej polície za spoluúčasti prezidenta policajného zboru Štefana Hamrana.

Pripomeňme si, že Ivan Ševčík (Národná koalícia) pracoval v polícii vyše 30 rokov a je bývalým šéfom UBOK, (súčasná NAKA), bývalý šéf Inšpekčnej služby, bývalý policajný pridelenec SR v Prahe.

Včera (20.01.2023) sa konala tlačová beseda maďarskej polície za spoluúčasti prezidenta policajného zboru Štefana Hamrana o boji proti mafii. Témou boli prípady boja proti mafii a zúčtovanie mafiánov z 90. rokov. Nebolo by na tom nič zvláštne alebo nesprávne, práve naopak. Úspechy policajtov treba oceniť, avšak vizuál tlačovej besedy mierne povedané zaskočil aj samotných policajtov. Vyjadril sa k tomu generál v.v. Ivan Ševčík:

“Včera mi písali policajti a aj bývalí policajti. Pozri si tlačovku na ta3. Tak som si pozrel. Výborná robota. Objasniť staré trestné činy spred mnohých rokov,  ktoré hýbali spoločnosťou, je veľmi pekný úspech našich policajtov a ich zahraničných partnerov. Ale na čo poukázali policajti bola forma tlačovky. Maďarský policajt bol  v uniforme a  prezentoval najskôr svoju profesionálnu a stavovskú  hrdosť a napokon aj výsledok svojej práce. A náš policajt v obleku ako podomový predajca poistiek,” povedal generál v.v. Ševčík.

Medzinárodná hanba. Zhruba takto možno okomentovať vizuál slovenských účastníkov tlačovej besedy.

“Je asi zbytočné apelovať na ministra, aby zmenil výstrojnú normu a vedúcich funkcionárov obliekol aj do uniformy. Lepšie by to vyzeralo, keby boli vedľa seba maďarská a slovenská uniforma. Prezentujú sa dve polície. A nie polícia a poisťovák,” dodal Ševčík a pripomenul si na svoje skúsenosti z čias, keď bol policajným pridelencom v Českej republike:

“Moje skúsenosti z ČR, kde som pôsobil ako policajný pridelenec je taká , že tam všetci policajní funkcionári mali uniformu. Keď bola veľká porada, tak tam všetci sedeli v uniformách. Je zvyklosťou a slušnosťou, že pokiaľ idete jednať s funkcionárom, ktorý chodí v uniforme, mali by ste ju mať aj vy, ” dodal generál v. v. Ševčík.

S profesionalitou si prezident Policajného zboru SR pravdepodobne ťažkú hlavu nerobí. Uniformu však má rád, nedávno sa na sociálnej sieti pochválil svojou rovnošatou a pripojil k tomu komentár: “Moja prvá slávnostná rovnošata.” Túto uniformu použil počas novoročného prijatia bezpečnostných a záchranných zložiek SR prezidentkou Zuzanou Čaputovou v Prezidentskom paláci.

Pravdepodobne tlačovú besedu nepovažoval za dostatočný dôvod, aby slovenskí účastníci tlačovej besedy nepôsobili ako zapisovatelia, alebo ako uviedol gen.v.v. Ivan Ševčík poisťováci.

Možno Vás bude zaujímať