Ruskí politici reagovali na rozhodnutie amerického Kongresu: pripravuje sa „fiasko ako vo Vietname či Afganistane“

Rusko v nedeľu uviedlo, že podpora amerických zákonodarcov pre novú pomoc Ukrajine vo výške 60,84 miliardy USD ukazuje, že Washington sa ponára hlbšie do hybridnej vojny proti Moskve, ktorá sa skončí ponížením ako vo Vietname alebo Afganistane.

Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničia Maria Zacharovová povedala, že je jasné, že USA chcú, aby Ukrajina “bojovala do posledného Ukrajinca”, a to aj útokmi na civilistov a ruské suverénne územie. “Hlbšie a hlbšie zapojenie Washingtonu do hybridnej vojny proti Rusku sa pre USA zmení na hlasné a ponižujúce fiasko ako Vietnam alebo Afganistan,” povedala Zacharová. Rusko “bezpodmienečne a rozhodne odpovie” na americké rozhodnutie viac sa zapojiť do ukrajinskej vojny, dodala pre agentúru DPA.

Kremeľ reagoval nahnevane na správu, že Kongres USA schválil balík pomoci pre Ukrajinu, pričom varoval, že to povedie k “smrti ešte väčšieho počtu Ukrajincov”. Toto rozhodnutie “urobí Spojené štáty bohatšími, ďalej zničí Ukrajinu a bude mať za následok smrť ešte väčšieho počtu Ukrajincov, za čo je zodpovedný kyjevský režim,” uviedol hovorca Kremľa Dmitrij Peskov vo vyhlásení, ktoré zverejnili ruské štátne tlačové agentúry.

Dmitrij Medvedev, bývalý ruský prezident a súčasný podpredseda Ruskej bezpečnostnej rady povedal, že schválenie novej pomoci Ukrajine je “rusofóbne” a zvýši “počet obetí tejto vojny“. Medvedev  na svojom telegramovom kanáli uviedol, že úprimne dúfa, že “Spojené štáty americké vstúpia čo najskôr do novej občianskej vojny”.

Zástupca ruského veľvyslanca pri OSN Dmitrij Poljanski v nedeľu povedal, že “nie je čo oslavovať“. Napísal, že vojna bude pokračovať a že „viac peňazí skončí u niekoho vo vreckách, ukradnú sa ďalšie zbrane a desaťtisíce Ukrajincov skončia v mlynčeku na mäso“. Dodal, že porážka Ukrajiny je “nevyhnutná”, uvádza agentúra Reuters.

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: Lenka Zlatev

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *