Škoda zvažuje presun výroby z Číny do Indie

Česká automobilka Škoda Auto, ktorá je súčasťou skupiny Volkswagen, zvažuje stiahnutie sa z Číny. Konečné rozhodnutie prijme budúci rok, citoval týždenník Automobilwoche generálneho riaditeľa Klausa Zellmera.

“Konkurencia je tam veľmi intenzívna, preto spolu s naším čínskym partnerom v spoločnom podniku zvážime, ako budeme postupovať,” povedal Zellmer. “Ak chceme nasmerovať našu energiu, stojí za to skontrolovať všetky scenáre a potom sa rozhodnúť.” Generálny riaditeľ uviedol, že spoločnosť by mohla zvážiť jednoduchšiu možnosť predaja automobilov v Číne namiesto toho, aby ich tam vyrábala. Škoda sa v súčasnosti chce viac zamerať na možnosti v Indii, povedal.

Auto existuje od roku 1925. Od roku 1948 bola vo vlastníctve štátu. Po roku 1991 bola česká spoločnosť postupne sprivatizovaná nemeckou koncernovou spoločnosťou Volkswagen, ktorá sa od roku 1994 stala čiastočnou dcérskou spoločnosťou väčšej spoločnosti a od roku 2000 stopercentnou dcérskou spoločnosťou. Automobily Škoda sa predávajú vo viac ako 100 krajinách. Koncern Volkswagen pozostáva zo značiek audi, seat, scania, škoda, porsche a volkswagen.

Zdroj: Geopolitika News

Možno Vás bude zaujímať