K. Farkašovský: Slovensko sa vraj chystá poslať svoje uzemnené MIG-y na Ukrajinu. Toto už nie je ani zlý sen. Toto je úplný horor.

“Slovensko sa vraj chystá poslať svoje uzemnené stíhačky – pre našu obranu údajne nepoužiteľné – na Ukrajinu. No keď sú raz naše MIG-y u nás nepoužiteľné ako budú použiteľné u východného suseda. Vari ožijú ? Nevieme. A ako tie nepoužiteľné mašiny tam dopravíme. Možno nejako vojensky dômyselne – dokotúľame”, uviedol Karol Farkašovský, odborník na mediálnu a politickú komunikáciu, bývalý poslanec NR SR za SNS.

Farkašovský kritizuje tento krok a tvrdí, že pre súčasnú vládu je podstatné iba to, že ich v Ramsteine a Bruseli potľapkajú. “Veď ukážeme, že sme stále politicky „v želanom kurze“.  Sedliacky rozum sa pýta aká je to pomoc keď posielame v podstate šrot. Alebo ? Je to šrot iba pre nás ? Asi príliš veľa otázok a príliš málo odpovedí. Možno by to vedel vojenský vševed generál Macko, asi jediný a dvorný expert RTVS, ktorý sa vyjadruje k vojenským záležitostiam v jednej spravodajskej relácii aj trikrát,” doplňuje Farkašovský.

Farkašovský naznačil, že momentálna situácia je pre Slovensko veľmi vážna. “Už je to príliš vážna hra s príliš vážnymi dôsledkami” a dodal, že stíhacie lietadlá, ktoré sa majú presunúť na Ukrajinu sú majetkom štátu.

“Narábanie s ním je prísne regulované zákonom. Alebo už ani ten neplatí ? Dočasná vláda má výrazne obmedzené právomoci. Kto jej dáva mandát a kompetenciu nakladať s takýmto štátnym majetkom. Prezidentka mlčí, Parlament mlčí, sú zaujatí sami sebou. A dočasná vláda bez akejkoľvek dôvery – bačuje….,” rozhorčene konštatuje Farkašovský.

“Toto už nie je ani zlý sen. Toto je úplný horor. Arogantní jedinci a menšina nám tu Slovensko  idiotizujú priamo pred očami 1,2 milióna účastníkov plebiscitu. A väčšina, ktorá ani zadky pri referende nezdvihla – len tichučko hundrajúc – sa prizerá a prizerá…nech je aspoň sranda,” uviedol na záver bývalý poslanec NR SR za stranu SNS Karol Farkašovský.

Možno Vás bude zaujímať