HLAS : Slovenský pozemkový fond povedie učiteľ náboženstva z OĽaNO

Slovenský pozemkový fond – štátnu inštitúciu spravujúcu miliardový majetok štátu povedie učiteľ náboženstva z OĽaNO

Výber nového šéfa Slovenského pozemkového fondu (SPF), ktorého dnes schválila vláda OĽaNO, SaS, Sme Rodina a Za ľudí na nomináciu ministra Samuela Vlčana (nom. OĽaNO), je absolútnou katastrofou pre fungovanie štátu, obci, miest
aj poľnohospodárov. Štátnu inštitúciu spravujúcu miliardový majetok občanov Slovenska pridelila Jánovi Maroszovi z OĽaNO, vyštudovanému učiteľovi náboženstva, ktorý sa ani výberového konania nezúčastnil.

generálny riaditeľ - Slovenský pozemkový fond
Ján Marosz – generálny riaditeľ Slovenského pozemkového fondu

„OĽaNO pokračuje v Matovičovej totálnej fraške na transparentnosť. Vláda dnes schválila za šéfa SPF Jána Marosza,
bývalého poslanca OĽaNO, ktorý sa výberového konania ani nezúčastnil. OĽaNO si herecké výkony bývalého agroministra „Jána Mičovského“ – vyhlásim výberové konanie a nakoniec dám stoličku vlastnému straníkovi, dokonale osvojilo. V Hlase sa už začíname pýtať, či všetky neziskové organizácie zaoberajúce sa transparentnosťou na Slovensku pre pandémiu ukončili svoju činnosť,“
povedal Róbert Puci, poslanec NR SR strany HLAS – SD.

Róbert Puci – poslanec NR SR strany HLAS – SD.

Ján Marosz, poslanec za OĽaNO v období 2017 – 2020 bude od piatku viesť inštitúciu, ktorá spravuje každý štvrtý hektár ornej pôdy na Slovensku. Celkovo ide o štátny majetok v hodnote miliárd eur. SPF spravuje štátnu pôdu a pozemky nezistených vlastníkov. Spolu ide približne o 700 000 hektárov, z čoho takmer 450 000 hektárov SPF prenajíma na poľnohospodárske účely. Slovenský pozemkový fond tiež plní reštitučné nároky oprávneným osobám.

Nový riaditeľ Slovenského pozemkového fondu

Nominant OĽaNO Marosz je absolventom náuky o vyučovaní náboženstva (tzv. katechetiky) a nemeckého jazyka a literatúry. Je zakladateľom Centra voľného času Žirafa, pôsobil ako prekladateľ nemeckého jazyka a v automotive spoločnosti Schaeffler. S pozemkovým právom a riešením problémov s obrovskou rozdrobenosťou pôdy nemá absolútne žiadne skúsenosti.

„OĽaNO vedie Slovensko nielen do krachu verejných financií, ale aj do krachu inštitúcií. Po korupčnom škandále na SPF, pre ktorý musel odstúpiť minister Mičovský, ho teraz povedie učiteľ náboženstva, ktorý v živote s pozemkovým právom neprišiel do styku. Hlavne, že je z OĽaNO. Je to nehoráznosť, pretože SPF je kľúčovou inštitúciou nielen pre poľnohospodárov, ale aj pre mestá, obce a občanov. Táto vláda je katastrofou pre Slovensko, nerozumieme ako mohla napríklad SaS, ktorá si hovorí, že je liberálna, s takouto nomináciou súhlasiť,“ uviedol R. Puci.

HLAS–SD: Štátnu inštitúciu spravujúcu miliardový majetok štátu povedie učiteľ náboženstva z OĽaNO TVOTV

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: tvotvsk

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *