Socialisti prejdú peši celé Slovensko

Socialisti prejdú peši celé Slovensko. Bekmatov chce počúvať problémy ľudí v regiónoch

Viac ako 500 kilometrov z východu na západ republiky chce peši prejsť predseda mimoparlamentého hnutia Socialisti.sk Artur Bekmatov. Na tomto pochode sa chce pýtať ľudí, aké problémy ich trápia.

Pochod odštartoval v dedinke Ubľa na hraniach s Ukrajinou minulý víkend. Počas pochodu sa popri Bekmatovovi budú striedať členovia a sympatizanti Socialistov z daného regiónu.

Nie poučovať, ale počúvať

Podľa lídra ľavičiarov sú ciele Socialisti.sk úplne opačné ako ciele štandardných politických subjektov.

„Nejdeme za ľuďmi mesiac pred voľbami, ale v čase, keď o nich nikto nezakopne. Pretože nás ich problémy trápia nielen pred voľbami. Nejdeme im pchať do ruky letáky, robiť prednášky a presviedčať, čo ich má trápiť. Naopak, ideme ich počúvať. Čo ich trápi, čo považujú za vážne problémy, ako by ich riešili. Ako fungujú veci potrebné ku každodennému životu – pracovné príležitosti, spoje, dostupnosť potravín, sociálne štandardy. A nejdeme na turné po veľkomestách na autách, ale ideme si celé Slovensko poctivo prejsť peši. Dedinku za dedinkou,“ hovorí Bekmatov.

Upozorňujú na prehliadané problémy

Počas prechodu z Uble do Michaloviec už stihli socialisti identifikovať niekoľko závažných problémov. Mnohé obce sú odrezané od sveta – nefungujú v nich potraviny, spojov jazdí minimum, chýba kanalizácia či vodovody.

Na svojej ceste však Socialisti zisťujú, že tomu nebolo vždy tak. Poukazujú najmä na spustnuté poľnohospodárske družstvá či rekreačné zariadenia. V Sobranciach napríklad nakrúcali v schátraných Sobraneckých kúpeľoch, v Pozdišovciach zase pred skrachovanou fabrikou na keramiku. Ešte pred tým v Michalovciach zase vyspovedali bývalého zamestnanca firmy Yazaki a poukázali na nedôstojné pracovné podmienky.

Všetky problémy podrobne mapujú vo videách, ktoré následne uverejňujú na svojej facebookovej stránke.

Pochodujú na Bratislavu

Svoj pochod ľavičiari zavŕšia v Bratislave koncom septembra. Bekmatov so socialistami totiž pochoduje počas víkendov.

„Sme ľudia, ktorí nežijú z politiky, no ktorí žijú politikou. Cez týždeň musíme pracovať tak, ako väčšina bežných ľudí. Ale svoj voľný čas sme sa rozhodli venovať tomu, čo by mali vykonávať politici, ktorí sú za to platení z našich daní – venovať pozornosť každodenným problémom ľudí,“ povedal predseda Socialisti.sk

Hosťom TV OTV: A. Bekmatov – 1. rok vo vedení hnutia Socialisti.sk, mediálna blokáda, pochod Ubľa-Bratislava (Socialisti prejdú peši celé Slovensko)

Michalovce :

Sobrance:

Ubľa, Dúbrava:

Viac na fanpage Socialisti.sk: https://www.facebook.com/Socialisti.SK

Tlačové oddelenie hnutia Socialisti.sk

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: tvotvsk

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *