Očkovacia lotéria životy a zdravie nezachráni!

Očkovacia lotéria životy a zdravie nezachráni!

V strane HLAS – sociálna demokracia od začiatku hovoríme, že očkovanie má byť dobrovoľné s cieľom chrániť zdravie. Tak svoje, ako aj ľudí v okolí. Igor Matovič však opäť na seba upútal pozornosť. A opäť nie ako minister financií ale ako celonárodný organizátor lotérie. Ide rozdávať milióny z našich daní niektorým očkovaným ľuďom. Už samotná myšlienka dehonestuje podstatu očkovania. Vyhlásil podpredseda strany HLAS – sociálna demokracia Richard Raši. 

Vláda nezvláda očkovanie ako také. Neexistujúca kampaň, prvotný nedostatok vakcín, či „nočné hry o život“ keď sa naši seniori museli biť o termíny očkovania – to je len zlomok chaosu, ktorý od začiatku celý proces sprevádza, dodala Zuzana Dolinková.

Očkovacia lotéria a sprostredkovateľský bonus sú podľa názoru podpredsedov strany HLAS len ďalšie nezmyselne drahé nástroje, ktoré neprinesú želaný efekt. Ešte aj samotná lotéria je cirkus. Ak totiž chcete vyhrať, musíte byť v nedeľu večer pred televízorom, stihnúť zdvihnúť telefón a povedať správne heslo. 

Proces prihlasovania navyše diskriminuje seniorov, z ktorých sa nie všetci vedia prihlásiť cez internet a sprostredkovateľský bonus je doslova trestom pre všetkých tých, ktorí sa dali doteraz zaočkovať dobrovoľne a bez nároku na akúkoľvek odmenu.

Desiatky miliónov Eur, ktoré sa takto nezmyslene minú, by sa dali využiť oveľa efektívnejšie.

Desiatky miliónov Eur, ktoré sa takto nezmyslene minú, by sa dali využiť oveľa efektívnejšie. „Je to nesprávne riešenie. Na jednej strane Matovičova a Hegerova vláda dáva na prevenciu len drobné, nepreplatí onkologickým chorým inovatívne lieky, ale teraz ide rozhadzovať milióny na sebaprezentáciu. Tieto peniaze by mohli ísť napríklad aj ku zdravotníkom a pacientom na diagnostiku a liečbu všetkých tých, ktorí kvôli koronakríze museli mesiace čakať“, povedal Richard Raši. 

Lepšie využitie týchto prostriedkov si vie predstaviť aj podpredsedníčka strany Zuzana Dolinková. „Je nehorázne, aby na podporu a osvetu vláda schválila tri milióny a na nezmyselnú lotériu a bonusy desiatky miliónov. Tieto peniaze by oveľa efektívnejšie poslúžili aby mohlo byť viac mobilných očkovacích tímov či aby všeobecní lekári a pediatri dostávali vyššiu platbu za podanie vakcíny. Bolo by to pre nich viac motivujúce a občania by sa dostali k informáciám aj vakcíne na mieste, kde im je to prirodzené – u svojho lekára.“

HLAS – sociálna demokracia aj naďalej vyzýva ľudí, aby sa išli očkovať – dobrovoľne, na základe svojho vlastného presvedčenia. Nie pre pofidérnu vidinu získania finančných prostriedkov.

Autor: Patrícia Medveď Macíková

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: tvotvsk

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *