Štátny tajomník maďarskej diplomacie vyzýva Káčera, aby sa o Maďaroch vyjadroval s úctou: “Minister Káčer by možno urobil lepšie, keby sa zaoberal vlastnou krajinou, ktorá je neustále vo vládnej kríze,” dodal Menczer

Predstaviteľ maďarského ministerstva zahraničných vecí Tamás Menczer vo štvrtok na Facebooku vyzval slovenského ministra zahraničných vecí Rastislava Káčera, aby o Maďaroch hovoril s úctou. Štátny tajomník maďarskej diplomacie zodpovedný za bilaterálne vzťahy tak reagoval na Káčerova kritické slová o Maďarsku.

V rozhovore pre aktuality.sk minister Káčer uviedol: “Podľa mojich vnútorných kritérií Maďarsko nie je demokraciou západného typu. Ja to takto vnímam a je mi to veľmi ľúto, ale je jediná krajina Európskej únie, ktorá nie je plnohodnotnou demokraciou západného typu. A nie je to len môj názor, je v tom väčšinový súhlas Európskeho parlamentu a Európskej komisie a aj kolegovia, s ktorými diskutujem, to vnímajú rovnako.”

Šéf slovenskej diplomacie pravidelne hovorí veľmi kriticky o maďarskom premiérovi. “Musíme pripomenúť, že Viktora Orbána maďarský ľud zvolil s rekordnou podporou už štvrtýkrát za sebou,” dodal Menczer a zdôraznil, že rozhodnutie Maďarov si musí ctiť aj slovenský minister zahraničných vecí.

Orbán je podľa maďarského štátneho tajomníka zástancom mieru a je proti sankciám. “Maďari ho poverili aj súčasným zvládaním krízy po migrácii a koronavíruse. Toto je tá stabilita, čo pre Slovensko nie je úplne charakteristické. Minister Káčer by možno urobil lepšie, keby sa zaoberal vlastnou krajinou, ktorá je neustále vo vládnej kríze,” uzavrel Menczer.

Možno Vás bude zaujímať