Sulíkova SaS podala návrh, aby parlament vyhlásil Rusko za štát podporujúci terorizmus. Prišla však veľká spŕška kritiky od ľudí, ktorú SaS-ka nečakala.

Strana Sloboda a Solidarita včera (15.01.2023) zverejnila na sociálnej sieti Facebook informáciu, že do parlamentu podali návrh, aby NR SR na najbližšej schôdzi vyhlásila Rusko za štát podporujúci terorizmus.

Strana SaS pravdepodobne nerátala, že väčšina občanov tento krok nepovažuje za správny. Svoj názor vyjadrili na oficiálnom profile strany. Vzhľadom na vyšší počet komentárov, poskytujeme pre ilustráciu iba niektoré.

“Vojnoví štváči, silou mocou zaťahujete Slovensko do vojny, ktorá sa nás netýka. Tam sa pozrite, koho podporujete vy, ukro náckov. A to rovno zbraňami. A podporujete ich aj finančne zatiaľ čo tu ľudia nezvládajú vysoké ceny…ak existuje nejaká spravodlivosť, tak raz prebehne tribunál, kde sa budú niektorí súdiť za vojnové zločiny páchané na ľuďoch v krajine, ktorej sa vojna netýkala a do ktorej nás vojnoví štváči chcú zatiahnuť, ” uvádza sa v jednom z komentárov pod príspevkom SaS.

Ďalší z komentujúcich píše: “Ale prosím Vás, to potom môžete vyhlásiť ešte ďalších 30 štátov, ak by sme sa pozreli len pol storočia do minulosti.”

“Sme teroristami tiež, veď sankcie použité voči inej krajine sú určitým druhom terorizmu. Asi sa nedočkáme, že náš parlament bude deklarovať a vyhlasovať potrebu okamžitého zmierenia a mieru. Taká Sas-ka vôbec.”

“Strácate moju podporu, už dlhšie,” v krátkosti uviedol jeden z komentujúcich.

“Keď Slovensko operovalo v Kosove, to bol aký čin?” pridal sa ďalší komentujúci.

” A útok na Irak kvôli údajným chemických zbraniam, ktoré sa tam akosi nenašli? To sa ako klasifikuje s odstupom pár rokov?” píše ďalší.

“Sklamávate ma čím ďalej, tým viac. Toto je to najdôležitejšie, čo je treba schváliť v parlamente v našej situácii? Pomôže to krachujúcim podnikom a podnikateľom. Ale toto určite prejde a budete mať jedno malé bezvýznamné plus. Ale pozor, aby nebolo veľmi významné.”

Na návrh strany SaS reagoval predseda SNS Andrej Danko a Rudolf Huliak, predseda strany Národná koalícia.

“SaS zúfalo hľadá témy a uvedomujú si, že povalili druhú vládu. Svojimi činmi počas troch rokov ukázali, že nie sú schopní robiť politiku. Slovensko potrebuje dobré vzťahy s Ruskom, ale aj s USA a Čínou. SaS hľadá umelo témy, no zabúda, že na prvom mieste je záujem našich občanov. Nemali by sme stáť na žiadnej strane konfliktov, ktoré sa nás netýkajú, či dokonca nás môžu ohroziť,” uviedol predseda SNS Andrej Danko na margo návrhu SaS.

Andrej Danko, predseda strany SNS

Svoj názor vyjadril aj Rudolf Huliak, predseda strany Národná koalícia. Ten neskrýval rozhorčenie nad týmto návrhom SaS-ky. “Koho idete uznať za štát podporujúci terorizmus? Krajinu, od ktorej sme momentálne úplne závislí na lacnom zemnom plyne a lacnej rope? 

Huliak ďalej uviedol, že je to západ, ktorý vyprovokoval tento konflikt a my sa nemáme čo prikláňať k ich názoru. “Sledujme predovšetkým záujmy našich občanov Slovenskej republiky”, dodal na záver Huliak.

Rudolf Huliak, predseda strany Národná koalícia

Možno Vás bude zaujímať