Trump urobí “dôležité vyhlásenie” 15. novembra

NEW YORK (08.11.2022) – Bývalý americký prezident Donald Trump má v úmysle urobiť “dôležité vyhlásenie” 15. novembra vo svojej rezidencii Mar-a-Lago na Floride. Povedal to v pondelok v rozhovore so svojimi priaznivcami v Ohiu na zhromaždení vysielanom televíznym kanálom C-SPAN.

Voľby v polovici volebného obdobia 8. novembra, po ktorých môžu zástupcovia republikánskej strany získať väčšinu v oboch komorách Kongresu USA, sa podľa Trumpa môžu stať “záchranou krajiny”.

“15. novembra urobím veľmi dôležité vyhlásenie v Mar-a-Lago v [meste] Palm Beach na Floride,” povedal 45. prezident Spojených štátov.

Predtým CNN s odvolaním sa na zdroje uviedla, že Trump na zhromaždení v Ohiu by mohol oznámiť svoju účasť na prezidentských voľbách v roku 2024. Republikán vo svojom prejave zdôraznil, že by nechcel odvádzať pozornosť od volieb v polovici volebného obdobia, ktoré sa budú konať v utorok.

Na zhromaždení v Texase 22. októbra Trump naznačil svoju pripravenosť zúčastniť sa na ďalších prezidentských voľbách. Zároveň povedal, že je pripravený to urobiť, aby sa Spojené štáty opäť stali “úspešnou, bezpečnou a veľkou” krajinou. Začiatkom septembra Trumpov bývalý poradca Jared Kushner pre Sky News povedal, že 76-ročný bývalý prezident by sa mohol opäť zapojiť do boja o Biely dom.

Voľby v polovici volebného obdobia v krajine sa konajú dnes ( 08. novembra). Zvolia všetkých 435 členov Snemovne reprezentantov Kongresu USA, ako aj tretinu jej Senátu. Podľa niektorých predpovedí môžu republikáni zvýšiť zastúpenie v oboch komorách zákonodarného zboru, čo im poskytne príležitosť brániť implementácii návrhov demokratického prezidenta Joea Bidena.

Zdroj: TACC

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: tvotvsk

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *