tvotv.sk – Moldavsko vyhostí zamestnanca ruského veľvyslanectva po incidente s pádom úlomkov rakety

Moldavsko vyhostí z krajiny zamestnanca ruského veľvyslanectva po incidente s pádom úlomkov rakety na územie republiky. V pondelok o tom informovalo Ministerstvo zahraničných vecí a európskej integrácie republiky (MFAEI).

Budova ruského veľvyslanectva v Moldavsku

“Ministerstvo zahraničných vecí informuje o prijatom rozhodnutí vyhlásiť persona non grata na území našej krajiny zástupcu veľvyslanectva Ruskej federácie v Kišiňove, ktorý je povinný opustiť územie Moldavskej republiky. <… > Raketové útoky na susednú krajinu naďalej zvyšujú bezpečnostné riziká a občania našej krajiny čoraz viac pociťujú ničivé následky vojny,” uviedla tlačová služba ministerstva vo vyhlásení. Zdôrazňuje sa, že útoky na energetickú infraštruktúru Ukrajiny predstavujú hrozbu aj pre energetickú bezpečnosť Moldavska.

Pád úlomkov rakety zostrelenej ukrajinskou protivzdušnou obranou na okraji moldavskej dediny Naslavcea oznámilo 31. októbra ministerstvo vnútra republiky. Podľa predbežných informácií nedošlo k žiadnym obetiam, boli rozbité iba okná v niekoľkých domoch. Ministerstvo uviedlo, že ráno v oblastiach regiónov Vinnytsia a Chernivtsi na Ukrajine hraničiacich s Moldavskom bol oznámený letecký alarm. Hranica s Moldavskom bola v tejto oblasti uzavretá. 

Zdroj: agentúra TACC

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: tvotvsk

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *