tvotv.sk – Rishi Sunak je v premiérskom kresle len týždeň a už čelí svojej prvej nočnej more. Pripravuje sa hlasovanie o dôvere voči Sunakovi v rámci Konzervatívnej strany.

Rishi Sunak čelí veľkej kríze z dôvodu “hlbokého sklamania” poslancov z Konzervatívnej strany, ktorí už pripravujú listy -žiadosti o hlasovanie o dôvere voči premiérovi. Ich nespokojnosť súvisí s jeho masívnou reorganizáciou kabinetu. Boris Johnson minulú nedeľu večer oznámil, že odstupuje zo súťaže o vedenie toryovcov, čím ukončil nádeje na jeho ohromujúci návrat. V pondelok Penny Mordauntová tiež povedala, že odstupuje, čím nechala otvorenú cestu pre Sunaka, aby bol oficiálne vyhlásený za budúceho premiéra – bez hlasovania.

Ako uvádza britský denník Express.co.uk, niektorí poslanci už pripravujú listy, aby požiadali o hlasovanie o vyslovení dôvery Sunakovi.

Novinár tohto denníka uviedol, že ich zúrivosť sa týka zmien v kabinete Sunaka, ktoré vyústili do “množstva prepustených ministrov.”

Maddox napísal: “Zatiaľ čo niektoré z vymenovaní Trussovej, ako napríklad minister zahraničných vecí James Cleverly, ministerka kultúry Michelle Donelanová a ministerka pre medzinárodný obchod Kemi Badenochová, si udržali svoje pracovné miesta, skutoční brexiteri ako Jacob Rees-Mogg a bývalý predseda Jake Berry boli v krátkom čase vyhodení.

Sunak čelí veľkému odporu, pričom jeden konzervatívny poslanec varoval: ” listy pôjdu [sirovi Grahamovi Bradymu, predsedovi výboru, aby sme ho požiadali o hlasovanie o dôvere voči Sunakovi]. Už sa pripravujú”.

“Myslím si, že pôjdu po tomto víkende, keď ľudia uvidia, aký bude nový režim. Odhadujem, že bude kríza za krízou a list za listom.”

Ďalší rozhorčený poslanec povedal: “Nevylučujte ďalšiu voľbu vedenia na budúci rok.”

ZDROJ: Express.co.uk

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: tvotvsk

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *