tvotv.sk – Putin, Alijev a Pašinian sa dnes stretli v Soči. Dohodli sa na spoločnom vyhlásení

Ruský prezident Vladimír Putin uviedol, že po pondelkových rozhovoroch v Soči sa s jeho náprotivkom z Azerbajdžanu Ilhamom Alijevom a arménskym premiérom Nikolom Pašinianom dohodlo spoločné vyhlásenie.

“Dnes sme sa dohodli na spoločnom vyhlásení. Musím úprimne povedať, že nie všetko bolo dohodnuté, niektoré veci museli byť odstránené z textu, ktorý bol predtým vypracovaný na úrovni špecialistov,” uviedla ruská hlava štátu.

Vladimir Putin, prezident RF

“Napriek tomu súhlasím so všeobecným hodnotením, že stretnutie bolo užitočné, a to vytvára podmienky pre ďalšie kroky smerom k vyriešeniu situácie ako celku,” povedal Putin.

Ruský prezident uviedol, že trojstranné stretnutie trvalo viac ako dve hodiny. “Najprv s arménskou delegáciou a potom tvárou v tvár s premiérom Arménska. Potom sme hovorili s azerbajdžanskou delegáciou a tvárou v tvár s prezidentom Azerbajdžanu. Vyše dvoch hodín sme rozprávali všetci traja,” povedal ruský vodca.

“Podľa nášho spoločného názoru to bolo veľmi užitočné stretnutie,” povedal Putin.

Rusko urobí všetko pre to, aby zabezpečilo dosiahnutie konečného urovnania medzi Arménskom a Azerbajdžanom, uviedol ruský prezident.

“Ako sme sa dohodli, budeme v kontakte, budeme pokračovať v tomto dialógu a budeme pokračovať v hľadaní riešení, ktoré sú potrebné na ukončenie tohto dlhotrvajúceho konfliktu,” uviedla ruská hlava štátu.

Azerbajdžanský prezident Ilham Alijev, ruský prezident Vladimir Putin a arménsky premiér Nikol Pašinjan.

Putin poznamenal, že Rusko, Arménsko a Azerbajdžan preukázali schopnosť rokovať o budúcnosti. “Dnešná diskusia naznačila, že sa môžeme dohodnúť na budúcnosti všetkých našich krajín. Keď hovorím o všetkých našich krajinách, mám na mysli Rusko, Azerbajdžan, Arménsko a všetky krajiny regiónu. Pretože všetky národy, ktoré žijú na tomto území majú záujem o normalizáciu vzťahov,” povedal Putin.

ZDROJ: TACC 

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: tvotvsk

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *