Ukrajina pripravuje sabotáž – chcú vyhodiť do vzduchu ich sýpku a obviniť z toho Rusko

Ministerstvo obrany Ruska uvádza, že kyjevské úrady sa po vojenských neúspechoch ukrajinskej armády a pred stretnutím ministrov obrany NATO v Nemecku snažia provokáciami zvýšiť tlak na verejnú mienku západných krajín a prosiť o modernejšie zbrane a vojenskú techniku.

Bezpečnostná služba Ukrajiny pripravuje provokáciu v regióne Charkov s cieľom obviniť Rusko z nedostatku potravín a porušovania Zmluvy o obilí, uviedlo ruské ministerstvo obrany vo vyhlásení.

“Ukrajinská bezpečnostná služba pripravuje rozsiahlu provokáciu s cieľom zdiskreditovať kroky Ruska v rámci dohody o obilí a obviniť ho z toho, že na Ukrajine spôsobuje nedostatok potravín,” uviedlo ministerstvo vo vyhlásení.

V obci Karaichnye, v oblasti Charkova, ukrajinská špeciálna služba plánuje vyhodiť do vzduchu sýpku a obviniť z toho Rusko, konkrétne preniesť zodpovednosť za úmyselné zničenie zásob obilia na Ukrajine, následný hladomor a porušenie dohody o obilí.

“V západných médiách bude incident vykreslený ako ďalší zločin ruských vojsk, ktorý si vyžaduje tvrdú reakciu svetového spoločenstva,” uviedlo ministerstvo.

Skupina ukrajinských odborníkov na výbuchy a dôstojníkov SBU, celkom 30 ľudí prišlo do mesta Volchansk, aby sa pripravila na sabotáž.

“Majiteľom sýpky je dôstojník bezpečnostných síl Ukrajiny V. Uvarov. Poznáme tiež osobné údaje vedúceho skupiny A. Tkachuka a všetkých ostatných členov, ako aj ich súčasnú polohu – budovu armády v meste Volchansk na Duchovnej ulici 29,” uvádza sa vo vyhlásení.

Ministerstvo je presvedčené, že kyjevské orgány sa po vojenských zlyhaniach ukrajinskej armády a pred stretnutím ministrov obrany NATO v nemeckom Ramsteine, ktoré je naplánované na 20. januára, snažia zvýšiť tlak na západnú verejnú mienku prostredníctvom provokácií s cieľom získať nové dodávky moderných zbraní a vojenského vybavenia.

Zdroj: RT Balkan

Možno Vás bude zaujímať