SNS plánuje zorganizovať stretnutie mimoparlamentných strán

Slovenská národná strana (SNS) plánuje organizovať v najbližšom období stretnutie mimoparlamentných politických strán, “ktoré sú relevantné a ktorých lídri sa na prvom stretnutí nepohádajú”, uvádza sa v oficiálnom vyhlásení SNS.

Predseda SNS Andrej Danko oslovil Miroslava Radačovského (Slovenský Patriot), predsedu komunistov Jozefa Hrdličku, Rudolfa Huliaka z Národnej koalície či Romana Stopku a iných.

“V druhom kole predseda SNS plánuje urobiť všetko preto, aby došlo k dohode o vytvorení veľkého bloku, ktorého súčasťou bude Smer-SD aj Hlas-SD,” uviedla SNS a dodala, že by uvítala, aby aj KDH zvážilo vytvorenie opozičného bloku.

Slovenská národná strana vyzýva stranu KDH, aby zvážila svoju ponuku Remišovej a Hegerovi. KDH je jedna z najstarších slovenských politických strán a nemala by pomáhať v dnešnej dobe politicky prežiť ľuďom, ktorí likvidovali Slovensko. Tri roky Heger a Remišová ukazovali, že nedokážu riadiť žiadnu z oblastí v štáte. Milan Majerský ako predseda KDH im ponúkol možnosť kandidatúry do volieb.” píše sa vo vyhlásení strany.

SNS verí, že sa zlepšia vzťahy Roberta Fica (Smer-SD) a Petra Pellegriniho (Hlas-SD). A to tak, aby sa vytvoril veľký opozičný blok strán, ktoré nedovolia po ďalších voľbách návrat Richarda Sulíka (SaS), Igora Matoviča (OĽANO) a Borisa Kollára (Sme rodina).

Možno Vás bude zaujímať