USA predĺžili sankcie súvisiace s Ukrajinou proti Rusku o jeden rok – uviedol Biely dom

Americký prezident Joe Biden predĺžil niektoré sankcie voči Rusku zavedené kvôli situácii na Ukrajine o jeden rok, uviedol Biely dom vo zverejnených materiáloch.

Ide o reštriktívne opatrenia voči Rusku uplatňované súčasnou administratívou 21. februára 2022, predchádzajúcou administratívou Donalda Trumpa 20. septembra 2018 a administratívou 44. amerického prezidenta Baracka Obamu v marci a decembri 2014 v súvislosti s Krymom. Všetky tieto sankcie musia pokračovať v platnosti aj po 6. marci 2024,“ píše sa v dokumente.

“Opatrenia a politiky uvedené v týchto exekutívnych nariadeniach naďalej predstavujú nezvyčajnú a mimoriadnu hrozbu pre národnú bezpečnosť a zahraničnú politiku Spojených štátov,” uviedol Biden vo vysvetľujúcej poznámke. “Pokračujeme jeden rok v národnej núdzovej situácii vyhlásenej vo výkonnom nariadení 13660,” dodal.

Spojené štáty americké začali so zavádzaním sankcií voči Rusku vzhľadom na vývoj na Ukrajine a znovuzjednotenie Krymu s Ruskom v marci 2014. Sankcie sa odvtedy opakovane rozširovali a obnovovali.

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: Lenka Zlatev

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *