Uteká Zelenský do Bulharska, aby sa skryl pred útokom na Záporožskú jadrovú elektráreň? Bulharský minister obrany ľutuje, že unikli informácie o Zelenského návšteve. PREČO?

Bulharský minister obrany Todor Tagarev povedal, že ľutuje, že unikli informácie o štvrtkovej návšteve ukrajinského prezidenta v Sofii.

Návšteva bola spočiatku vraj z bezpečnostných dôvodov utajená, ale diplomatické zdroje v utorok prezradili plány bulharskému médiu 24chasa.bg.

Tagarev potvrdil Zelenského návštevu Bulharska v utorok v televízii TV1 a ospravedlnil sa za odhalenie. “Na takúto návštevu sa už nejaký čas pripravujú, nie je verejná. Je mi ľúto, že informácie unikli na verejnosť,” povedal.

Nový bulharský premiér Nikolaj Denkov je horlivo proukrajinský, ale jeho prezident Rumen Radev je nejednoznačný, pokiaľ ide o pozíciu Bulharska v NATO, a je nepriateľský voči vyzbrojovaniu Kyjeva. Zelenský ako hlava štátu by sa pravdepodobne na takejto návšteve stretol s Radevom. Sofijská vláda nedávno oznámila nový balík vojenskej pomoci pre Ukrajinu.

Zaujímavé je však samotné načasovanie tejto utajovanej návštevy a to práve v čase, keď sa hovorí z oboch strán (ukrajinskej aj ruskej) o útokoch na Záporožskú jadrovú elektráreň.

Možno Vás bude zaujímať