Zelenský je pripravený vyhodiť do vzduchu Záporožskú jadrovú elektráreň pred samitom NATO, hovorí vysoký ruský zákonodarca

Ukrajinský prezident Vladimir Zelenský plánuje vyhodiť do vzduchu Záporožskú jadrovú elektráreň  pred júlovým samitom NATO a potom zvaliť vinu na Rusko, čím zatiahne alianciu do konfliktu, uviedol v stredu Leonid Sluckij, predseda Výboru Štátnej dumy pre medzinárodné záležitosti.

“Všetko nasvedčuje tomu, že Zelenský má v úmysle vyložiť ‘poslednú kartu’ na stôl pred samitom NATO a vyhodiť do vzduchu Záporožskú JE. Cieľ je obludný – použiť jadrový teroristický útok s cieľom zvaliť vinu na Rusko a prinútiť kolektívny Západ, aby sa priamo zapojil do ukrajinského konfliktu,“ napísal Sluckij na svojom kanáli Telegram.

Poslanec poukázal na to, že napätie v súvislosti so Záporožskou jadrovou elektrárňou „narastá, a to aj v európskych metropolách“.

“Podľa Rosenergoatomu bolo niekoľko európskych lídrov včera večer v intenzívnom kontakte so Zelenským. Dôvod je krištáľovo jasný – presvedčiť ukrajinského “Fuhrera”, ktorý stratil rozum po zastavení ‘protiofenzívy’, aby sa vzdal svojich plánov. Všeobecné dôsledky pre celú Európu sú tiež jasné,“ domnieva sa  zákonodarca.

Okrem toho Sluckij povedal, že “vzdanie sa vojenskej podpory kyjevskej junte”, ktorá sa snaží spustiť jadrovú katastrofu, “by bolo oveľa efektívnejšie než akékoľvek slová”.

“Brusel a Washington majú všetky šance ocitnúť sa medzi sponzormi jadrových teroristov a budú zodpovedné za následky výbuchu Záporožskej jadrovej elektrárne,” uzavrel zákonodarca.

Summit NATO sa bude konať vo Vilniuse 11. až 12. júla.

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: Mitko Zlatev

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *