V Bielorusku uviedli, že Ukrajina v blízkosti hraníc sústredila 17,2 tisíc vojakov

MINSK (23. január) – Ukrajina nasadila v blízkosti hraníc 17,2 tisíc vojakov. V pondelok sa o tom informovalo v článku “SB” (Bielorusko dnes) s odvolaním sa na údaje Bieloruského štátneho pohraničného výboru (CPC).

“Dnes je v blízkosti bieloruských hraníc sústredená skupina ozbrojených formácií susedných štátov Európskej únie a Ukrajiny s celkovým počtom asi 23, 5 tisíc ľudí. Najpočetnejšie vojenské formácie sú sústredené na Ukrajine 17, 2 tisíc a v Poľsku 3, 7 tisíc” – uvádza sa v správe.

Hraničný výbor poznamenal, že pozdĺž bieloruskej hranice susedné krajiny “pokračujú v budovaní železnej opony nielen zo stacionárnych inžinierskych stavieb a prekážok, ale aj z mínových polí v južnom smere”. “Od 1. januára tohto roku bolo postavených viac ako 980 km inžinierskych bariér rôznych typov, z ktorých: Poľsko – 202 km, Litva – 553 km, Lotyšsko – 86 km, Ukrajina – 141 km,” informovala pohraničná agentúra.

“Vykonáva sa aktívny letecký prieskum bieloruského územia pomocou bezpilotných vzdušných prostriedkov. Od začiatku špeciálnej vojenskej operácie bolo zaznamenaných 463 letov bezpilotných lietadiel pozdĺž štátnej hranice Bieloruska,” uviedol Štátny pohraničný výbor.

Zdroj: TACC

Možno Vás bude zaujímať