V pondelok bude zasadať Bezpečnostná rada OSN o situácii na Ukrajine. Zasadnutie si vyžiadala britská misia

Prvý námestník stáleho predstaviteľa Ruska pri OSN Dmitrij Poljanskij v nedeľu uviedol, že Bezpečnostná rada Organizácie Spojených národov bude v pondelok zasadať o situácii na Ukrajine, na ktorej sa zúčastnia vrcholoví diplomati z viacerých krajín.

“Zajtra (17. Júla, 21:00 CET) uskutoční Bezpečnostná rada Organizácie Spojených národov ďalšiu diskusiu o ukrajinskej kríze, ktorú si vyžiadala britská misia. Plánujú zhromaždiť ‘ťažké delostrelectvo’ v osobách niekoľkých ministrov zahraničných vecí,“ napísal na svojom kanáli Telegram.

Podľa Polyanského sa západné štáty očividne pokúsia premeniť stretnutie na „maximálne hlasnú protiruskú šou“. „Aj my máme čo povedať,“ dodal.

Pondelok je dňom uplynutia platnosti “Dohody o vývoze obilnín.”

Ruský prezident Vladimir Putin v sobotu uviedol, že záväzky na odstránenie prekážok na ceste vývozu ruských potravín a hnojív neboli splnené a kľúčový cieľ dohody, teda zabezpečenie dodávok obilia do najchudobnejších krajín, sa nepodarilo dosiahnuť.

Diplomatický zdroj z Turecka v nedeľu agentúre TASS povedal, že rozhodnutie o ďalšom predĺžení dohody o obilí padne na poslednú chvíľu. Dohoda môže byť predĺžená, ak strany dosiahnu kompromisy, uviedol zdroj a dodal, že zatiaľ o žiadnych nie sú žiadne informácie.

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: Mitko Zlatev

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *