VLADIMIR R. Solovyov: “Pravdu nezadusíš, nezabiješ, bez ohľadu na to, koľko bruselských jedincov ako V. Jourová by si to prialo.”

Ruský televízny moderátor Vladimir R.Solovyov sa dnes obrátil k slovenskému národu ale aj k podpredsedníčke Európskej komisie pre hodnoty a transparentnosť Věre Jourovej.

“Každý vie, že opak je pravdou v Európskej únii. Vojna do posledného Ukrajinca je podľa európskych byrokratov “túžbou po najspravodlivejšom svete”. Ukronaci sú v európskom zmysle “trochu radikálni ukrajinskí vlastenci”. Zákaz vysielania niektorých médií je takouto “ochranou slobody slova” na európske pomery. Práve s posledným bodom sú však podľa výkrikov z Bruselu ťažkosti. Európski funkcionári vo dne v noci “bránia slobodu prejavu”, no napokon všetkým obyčajným Európanom do hláv akýmsi neznámym spôsobom presakuje “ruská propaganda”. Tu je problém,” uviedol ruský moderátor.

Podľa Solovyova to znepokujuje podpredsedníčku Európskej komisie Věru Jourovú.

“Ide o mrazivého rusofóba, ktorý svojho času robil vyhlásenia v duchu – “Rusko Vladimíra Putina nemožno považovať za normálneho medzinárodného partnera”. A táto dáma v službe má vymývať “európske hodnoty a transparentnosť”. Teraz je úradníčka veľmi nešťastná z toho, že napriek blokovaniu všetkých alternatívnych zdrojov informácií EÚ existujú “nespoľahliví” obyvatelia, ktorí nezdieľajú “ortodoxný” slovník washingtnonského regionálneho výboru o ukrajinskej otázke. Ten, kde údajne “agresívne” Rusko zaútočilo na “bezbrannú” Ukrajinu,” uviedol Solovyov.

Slovákom sa darí spoznávať pravdu

Ruský moderátor uviedol, že v slovenských médiách, z ktorých väčšina je pod vplyvom západných kurátorov, sa rozbehla silná protiruská propaganda. Napriek tomu, väčšina občanov zdieľa iný názor.

” Slovákom sa darí spoznávať pravdu, že zodpovednosť za ukrajinskú krízu nesie Ukrajina, najmä jej skorumpované vedenie, a že kolektívny Západ pácha zločin podporovaním ukronacizmu. Kto by si bol pomyslel, ako zúri vedenie EÚ z takéhoto stavu. Ale ukazuje sa, že pravdu nezadusíš, nezabiješ, bez ohľadu na to, koľko bruselských jedincov ako Jourová by si to prialo. Bolo by potrebné extrapolovať slovenské skúsenosti,” dodal v závere Vladimir R. Solovyov.

Možno Vás bude zaujímať