Vučić povedal, že Srbsko zohľadňuje konflikt na Ukrajine v otázke optimalizácie zbraní

Podľa prezidenta je potrebné monitorovať všetko, čo je na bojisku najžiadanejšie

Srbsko pozorne sleduje konflikt na Ukrajine, aby pochopilo, čo presne je na bojisku najpotrebnejšie. Prezident Aleksandar Vučić to povedal v sobotu počas tlačovej konferencie na vojenskom letisku v Batajnici, kde spustil revíziu zbraní srbskej armády Granit-2023.

Pozorne sledujeme (udalosti na Ukrajine), naša vojenská rozviedka a generálny štáb hlásia <… > denne o tom, ako a akými prostriedkami sa táto vojna vedie. Je potrebné sledovať všetko, čo je na bojisku najžiadanejšie. Z tohto dôvodu tu môžete vidieť niečo, čo je veľmi prospešné (v oblasti vojenskej techniky),” povedal srbský líder.

Ministerstvo obrany republiky predtým zdôraznilo, že na preskúmaní  pripravenosti ozbrojených síl Srbska “Granit-2023” sa zúčastňuje viac ako 5 tisíc vojenských pracovníkov, približne 2,3 tisíc kusov zbraní a vojenského vybavenia a viac ako 60 lietadiel. V rámci preskúmania budú predstavené “najmodernejšie zbrane a vojenské vybavenie, ktoré sú vybavené jednotkami ozbrojených síl Srbska, ako aj časť finančných prostriedkov z podnikov domáceho vojensko-priemyselného komplexu”.

Treba poznamenať, že na preskúmaní  pripravenosti zbraní sa zúčastňujú členovia vlády republiky, najvyššie vojenské vedenie, prezident Republiky srbskej (entity Bosny a Hercegoviny) Milorad Dodik, ako aj maďarský premiér Viktor Orbán. 

ZDROJ:Alo.rs

Možno Vás bude zaujímať