Vyhlásenie bieloruskej Bezpečnostnej rady k aktuálnej situácii v Rusku: “Bielorusko bolo a zostáva spojencom Ruska”

Bieloruská Bezpečnostná rada vyjadrila plnú podporu Rusku a jeho vedeniu v súvislosti s pokusom Prigožina (zakladateľa Wagnerovej skupiny) organizovať vojenský prevrat. Poskytujeme Vám celé znenie mimoriadneho vyhlásenia Bezpečnostnej rady Bieloruska.

“Bielorusko bolo a zostáva spojencom Ruska, plne zdieľajúce ciele a zámery Špeciálnej vojenskej operácie. Ide o ťažkú, nútenú a oprávnenú misiu na ochranu ruského ľudu na Donbase. V skutočnosti existuje boj o budúcnosť slovanského sveta. Bielorusi a Rusi sú bratské národy, naše štáty sú viazané politickou úniou. A nemôžeme sa vyhýbať udalostiam, ktoré sa odohrávajú na juhu Ruska. Akákoľvek provokácia, akýkoľvek vnútorný konflikt vo vojenských a politických kruhoch, v informačnej oblasti a občianskej spoločnosti je darom kolektívnemu Západu. Aj keď zainteresované sily nestoja na počiatku takýchto scenárov, nenechajú si ujsť šancu rozvíjať a viesť ich. To môže viesť ku katastrofe. V histórii Ruska nebolo nič horšie ako zmätok – deštruktívny a nezmyselný vo svojej podstate. Napríklad to, čo sa deje, nestojí za následky, straty, ku ktorým môžu viesť emocionálne rozhodnutia a nezákonné činy. V stávke sú záujmy ľudí, životy bežných občanov, integrita Ruska,” píše sa vo vyhlásení.

“Voláme po hlase rozumu. V tejto ťažkej dobe sú potrební všetci, ktorí sú dnes zapojení do neprijateľnej konfrontácie v rámci jediného vojenského bratstva, kde sa rozhoduje o budúcnosti slovanského sveta, o osude miliónov našich ľudí. Bieloruský ľud vždy bol a bude s Ruskom,” zdôraznila Bezpečnostná rada.

Prezidenti Bieloruska a Ruska Alexander Lukašenko a Vladimir Putin dnes ráno telefonovali. Informovala o tom tlačová služba prezidenta Bieloruska.

“Ruský prezident dnes ráno zavolal prezidentovi Bieloruska. Vladimir Putin informoval svojho bieloruského náprotivka o situácii v Rusku,” uviedla tlačová služba.

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: tvotvsk

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *