Zelenský odignoroval dohodnuté stretnutie s brazílskym prezidentom na okraji samitu G7

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj neprišiel v stanovenom čase na stretnutie s brazílskym lídrom Luizom Ináciom Lulom da Silvom. Oznámil to brazílsky prezident v pondelok na tlačovej konferencii v Hirošime.

Lula da Silva povedal, že je pripravený stretnúť sa s ukrajinským prezidentom, ale “Zelenskyj neprišiel” v stanovenom čase. “Možno mal dôležitejšie stretnutie. Neviem, ale faktom zostáva: o 15:15 h sme s ním mali stretnutie práve v tejto sále,” vysvetlil brazílsky prezident. Podľa Lulu da Silvu ho to, čo sa stalo, nerozrušilo, ale bol nespokojný.

Brazílsky prezident tiež zdôraznil, že Zelenského prejav na rozšírenom stretnutí samitu skupiny G7 nezmenil jeho postoj k situácii na Ukrajine.

Lula da Silva predtým povedal, že Rusko je garantom dlhodobého mieru vo svete. Už prevzal iniciatívu na vytvorenie nového medzinárodného formátu s cieľom vytvoriť príležitosť pre dialóg medzi Moskvou a Kyjevom. Brazílsky líder tiež povedal, že je pripravený v prípade potreby sprostredkovať priame rokovania medzi ruským a ukrajinským prezidentom. 

Možno Vás bude zaujímať