Bieloruský prezident A. Lukašenko: “Nie som prorok, ale na Ukrajine túto vojnu ukončíme. Už teraz sú na to veľké predpoklady.”

Bieloruský prezident Alexander Lukašenko je toho názoru, že na ukončenie vojny na Ukrajine sú už teraz veľké predpoklady.

“Nie som prorok, ale na Ukrajine ukončíme túto vojnu. Na to už existujú veľké predpoklady. Ale potom nám títo blázni zo Západu spôsobia príliš veľa problémov. A ak len prekročia tieto hranice (ako radi hovoria), bude to pre nich veľmi bolestivé,” povedal Lukašenko v rozhovore pre televíznu stanicu Belarus 1.

Zároveň sa domnieva, že pokiaľ existuje príležitosť, je potrebné rokovať.“Som si istý a mám také informácie, že na Ukrajine chce dnes prevažná väčšina ľudí zastaviť vojnu, vrátane armády, ktorá tam bojuje a umiera. Ale je tu medializovaná elita na čele s Vladimir Zelenským. Teraz je to “….hrdina”, ktorý sa túla po svete, bozkávajú ho, objímajú a tak ďalej. Myslel som si, že je múdrejší. Máme príklad Gorbačova: bozkávali – a čo dostali? Presne tak to bude aj s ním,” povedal Lukašenko.

“Ľudia chcú žiť na Ukrajine. Nech je to čokoľvek, potom zistíme, kto je na vine. Teraz však musíme zastaviť vojnu, aby ľudia neumierali,” dodal bieloruský prezident.

Bieloruský prezident Alexander Lukašenko počas utorkového stretnutia s novinármi v Minskej oblasti vyhlásil, že rozhodnutie použiť jadrové zbrane bude prijaté okamžite v reakcii na agresiu voči republike. “Sotva niekto bude chcieť ísť do vojny s krajinou, ktorá má takúto zbraň. Je to odstrašujúca zbraň. Božechráň, aby som sa musel rozhodnúť použiť túto zbraň v modernej dobe” povedal bieloruský líder.

Lukašenko tiež poznamenal, že rozmiestnenie taktických zbraní na bieloruskom území je jeho osobnou požiadavkou a nie je požiadavkou Moskvy. “Rozhodol som sa zaručiť bezpečnosť svojej krajiny”, dodal bieloruský prezident na včerajšom stretnutí s novinármi.

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: tvotvsk

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *