ČÍNA VYZÝVA KRAJINY G7: “Prestaňte sa miešať do záležitostí iných krajín”

PEKING (07.11.2022) – Čína vyzýva krajiny G7, aby prestali zasahovať do záležitostí iných krajín a vyvolávať konflikty a konfrontácie, uviedol na brífingu hovorca ministerstva zahraničných vecí Číny Zhao Lijiang.

“Pozícia Pekingu k otázkam týkajúcim sa Hongkongu, Sin-ťiangu a Taiwanu je konzistentná a jasná. Takzvané spoločné vyhlásenie diplomatov G7 ignoruje postoj Číny a objektívne fakty, hrubo zasahuje do jej vnútorných záležitostí a tiež zlomyseľne ohovára a očierňuje Čínu. Peking vyjadruje silnú nevôľu a dôrazne sa proti tomu stavia “– povedal diplomat.

Poukázal tiež na to, že čínske úrady vyzývajú G7, aby “sa prestali držať mentality studenej vojny a ideologických predsudkov, prestali zasahovať do vnútorných záležitostí iných krajín, prestali opakovať lži a nevyvolávali regionálne konflikty a blokové konfrontácie”.

Zároveň vyzval krajiny G7, aby “vytvorili priaznivé podmienky pre rozvoj globálnej spolupráce”.
Okrem toho hovorca uviedol, že “Čína vyzvala Spojené kráľovstvo, aby rešpektovalo princíp „jednej Číny“, prerušilo všetky formy oficiálnej komunikácie s Taiwanom a prestalo vysielať falošné signály separatistickým silám obhajujúcim nezávislosť ostrova”.

Zdroj: novosti.rs

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: tvotvsk

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *