R. FICO: NAKA napĺňa politickú objednávku Matoviča na kriminalizáciu opozície ďalším nezmyselným obvinením predstaviteľa SMER-u

Predstavitelia strany SMER – slovenská sociálna demokracia, predseda strany Robert Fico, podpredsedovia strany a člen predsedníctva Robert Kaliňák dnes reagovali na politické zásahy NAKA. Čo sa dnes podľa slov R. Fica deje, to sú metódy typické pre fašizmus a autokratický režim. Po ostatných voľbách v roku 2020 nastupovala nová koalícia s hlavným programom, ktorý smeroval k likvidácii opozície, čo bolo na tlačových besedách niekoľkokrát zdokumentované nahrávkami.

R. Fico si myslí, že Matovičova zločinecká banda nie je spokojná s tým, čo dosiahli do konca roka 2022. Musia teda urobiť všetko pre to v roku 2023, aby tento svoj mandát zničiť opozíciu, dokončili. „Prišiel však moment, ktorý ich trochu prekvapil a to bol moment pätnásty december, kedy padla vláda a bolo evidentné, že treba pristúpiť k predčasným parlamentným voľbám. Namiesto toho, čo je normálne  a štandardné, že by voľby boli prakticky okamžite si vymohli termín tridsiaty september 2023. A čo bolo dôvodom, že si vybrali práve september 2023 veľmi otvorene hovoria všetci. Aby dokončili špinavú robotu, aby pozatvárali, poobviňovali, obžalovali čo najviac opozičných politikov a aby v septembri, keď sa pôjde k volebným urnám mohli vykrikovať, že teraz proti nám stojí nejaká opozícia, ktorá je iba nejakou skupinou obvinených obžalovaných alebo ľudí, ktorí sú už priamo vo výkone väzby,“ priblížil predseda SMERu – SD.

SMER-SD na toto už upozorňoval so slovami, že je nehorázne, aby hlavným politickým argumentom na to, aby vláda mala k dispozícii ďalších deväť mesiacov, vláda, ktorá je odvolaná a neschopná, bolo to, že treba ešte pozatvárať opozíciu. No a včera večer došlo k jasnému naplneniu slov I. Matoviča, že treba do 30. septembra zlikvidovať opozíciu, pretože došlo k prvému z plánovaných útokov.

„Včera večer sa NAKA, s odsúhlasením špeciálnej prokuratúry a pochopiteľne na pokyn Matoviča a Mikulca rozhodla, že pristúpi k obvineniu s mimoriadne vážneho zločinu voči jednému z najvýznamnejších politikov strany SMER – SD Robertovi Kaliňákovi. Je to útok proti nám, je to útok na konkrétneho významného predstaviteľa presne v duchu, treba zničiť a zlikvidovať opozíciu. Včera bol Robert Kaliňák, po tom, čo bol rozhodnutím generálnej prokuratúry zbavený obvinení z vymyslených tvrdení kajúcnikov, že sme nezákonne získavali informácie a potom sme ich zverejňovali na tlačových konferenciách, včera bol obvinený z obrovskej hlúposti. Opätovne tu máme kajúcnika pána Imreczeho. Pán Imrecze v roku 2021 toho veľa natáral, popísal desiatky strán výpovedí a porozprával všetko, aby si zachránil vlastný zadok. A porozprával príbeh, že Robert Kaliňák mal niečo povedať v súvislosti s jeho odmeňovaním a že potom to mal realizovať nejaký ďalší človek z podnikateľského prostredia. Je to jeho individuálna výpoveď bez akýchkoľvek doplňujúcich dôkazov,“ uviedol R. Fico.

Zároveň skonštatoval, že dôveryhodnosť F. Imreczeho bola zásadne spochybnená aj jedným z rozhodnutí generálnej prokuratúry, kedy išlo o zrušenie uznesenia o vznesení obvinenia voči guvernérovi Národnej banky Slovenska P. Kažimírovi.

Robert Fico oznámil, že jeho strana vynaloží všetky prostriedky na to, aby opäť vyvrátila Imreczeho výmysly a túto špinavú kampaň, ktorú voči opozícii spustil Matovič, ale súčasne aj na to, aby tieto špinavosti boli odhaľované a aby bola uplatňovaná spravodlivosť voči ľuďom, ktorí tieto špinavosti páchajú. Boj proti hrubému porušovaniu princípov právneho štátu sa teda jednoznačne musí stať súčasťou predvolebnej kampane.

Podpredseda Ľuboš Blaha zdôraznil, že všetci stoja za R. Kaliňákom a situáciu označil za politický lynč. Navyše otázka znie, prečo práve teraz vychádzajú s takýmito hlúposťami a zneužívajú na to NAKA a špeciálnu prokuratúru.

Richard Takáč uviedol, že pokiaľ by bol SMER súčasťou vlády, bude musieť rozviazať ruky polícii. Fantazmagória pred voľbami v roku 2020, keď Matovič vytvoril mantru o mafii a rôznych nezmysloch, práve tá polícii zviazala ruky.

Robert Kaliňák poďakoval za podporu a uviedol, že v spôsobe, akým toto uznesenie vydali je jednoznačné, že bol porušený trestný zákon a trestný poriadok. Tie vylučujú takéto uznesenie a teda je jasné, že vyšetrovateľka zneužila svoju právomoc práve tým, čo a ako vyprodukovala. A samozrejme bez akéhokoľvek materiálneho dôkazu. Doručenie obvinenia prebehlo včera okolo 19. hodiny a samozrejme R. Kaliňáka nepustili naštudovať spis.

„Čoho sa boja? Prečo sa boja ukázať spis? Prečo nedovolia advokátom ísť do spisu, aby sa mohol pripraviť každý z nás na podanie sťažnosti prípadne? Čoho sa boja, že nechcú povedať dozorového prokurátora? Z celej tejto situácie ide jeden obrovský smradľavý zápach a strach,“ povedal R. Kaliňák.

Zopakoval, že všetky dôkazy sú rozdrvené na prach, preto je nevyhnutné zbaviť sa advokátov alebo politikov, preto sa tiež pridal do tohoto „košiara“, aby mohla rozpadnutá koalícia pred voľbami poukazovať na úplné nezmysly.

Možno Vás bude zaujímať