Ruské ministerstvo obrany: Ukrajina zintenzívnila prípravy na inváziu do Podnesterska

Kyjevský režim zintenzívnil prípravy na provokáciu inváziou do Podnesterska, ktorú plánuje uskutočniť v reakcii na údajnú ofenzívu ruských ozbrojených síl odtiaľ. Novinárom to vo štvrtok oznámilo ministerstvo obrany Ruska.

“Kyjevský režim zintenzívnil prípravy na inváziu do Pridnestrovskej moldavskej republiky (PMR). Ako už bolo oznámené, táto akcia ozbrojených síl Ukrajiny sa uskutoční v reakcii na údajnú ofenzívu ruských vojsk z územia Podnesterska,” uviedlo ministerstvo.

Ministerstvo objasnilo, že v súčasnosti zaznamenáva významnú akumuláciu personálu a vojenského vybavenia ukrajinských jednotiek v blízkosti ukrajinsko-pridnestrovskej hranice, ako aj rozmiestnenie delostrelectva v palebných pozíciách, “bezprecedentné nahromadenie letov bezpilotných lietadiel ozbrojených síl Ukrajiny nad územím PMR”.

Realizácia provokácie plánovanej kyjevským režimom, zdôraznilo ruské ministerstvo obrany, predstavuje hrozbu pre ruský mierový kontingent, ktorý je legálne nasadený v Podnestersku. “Ozbrojené sily Ruskej federácie budú primerane reagovať na nadchádzajúcu provokáciu ukrajinskej strany,” dodalo ministerstvo.

Ruské ministerstvo obrany predtým uviedlo, že kyjevský režim v blízkej budúcnosti plánuje vykonať provokáciu proti Podnestersku, pričom na tento účel použije jednotky ozbrojených síl Ukrajiny a nacionalistov z formácie Azov. Ministerstvo obrany RF tiež zdôraznilo, že pozorne sleduje situáciu na hranici Ukrajiny s Podnesterskom a je pripravené reagovať na akékoľvek zmeny situácie. 

Zdroj: TACC

Možno Vás bude zaujímať