Rusko iniciovalo zasadnutie Bezpečnostnej rady OSN o Ukrajine 17. januára.

Moskva tiež zvoláva 20. januára neformálne zasadnutie Bezpečnostnej rady o “vzorci Arria” na tému decembrového ostreľovania Donbassu

OSN (12. január) – Stála misia Ruska pri OSN iniciuje 17. januára zasadnutie Bezpečnostnej rady svetovej organizácie na Ukrajine.

“Nebudem hovoriť o tom, čo sa stane v Bezpečnostnej rade s naším podaním o Ukrajine 17. januára – nech naši oponenti stále žijú v nevedomosti (aj keď sme ich už naučili, že sa snažíme reagovať na ich “protiruský” stret s našimi názormi na pre nich nevhodnú tému),” uviedol Dmitrij Polyansky, prvý zástupca stáleho predstaviteľa Ruskej federácie pri OSN, v stredu na svojom telegramovom kanáli.

Okrem toho ruský diplomat poukázal na to, že Ruská federácia zvoláva 20. januára neformálne zasadnutie Bezpečnostnej rady OSN o “vzorci Arria” na tému decembrového ostreľovania Donbassu ozbrojenými silami Ukrajiny. “Budú tu zaujímaví rečníci a fakty – ako viete, na takýchto stretnutiach, na rozdiel od formálnych zasadnutí Bezpečnostnej rady, môžeme predviesť video a fotografické materiály,” zdôraznil.

Na druhej strane, Polyansky poznamenal, že japonské predsedníctvo usporiada 12. januára otvorenú diskusiu o právnom štáte, ktorá “súdiac podľa distribuovanej koncepčnej poznámky, bude do značnej miery “vyostrená” pre situáciu na Ukrajine”. Okrem toho 13. januára západné krajiny zvolávajú stretnutie o situácii na Ukrajine, ktorej presnú tému neformulovali. “Pozadie ich konania je jasné – raz mesačne o ňom a bez neho ťahať ukrajinské sprisahanie v protiruskej farbe v Bezpečnostnej rade,” dodal ruský diplomat. 

Možno Vás bude zaujímať