SNS vyzýva Igora Matoviča, aby zastavil očkovaciu lotériu

SNS vyzýva ministra financií Igora Matoviča, aby po včerajšom losovaní v RTVS zastavil očkovaciu lotériu.

Lotéria sama osebe nemôže byť motivačným faktorom na očkovanie. Ukazuje sa, že ani spustenie lotérie s nebývalými sumami nemotivuje ľudí, aby sa prihlásili na očkovanie. Efektívnym riešením by bolo možno rozdelenie tých súm rovnomerne medzi ľudí, ktorí sa očkovať chcú. Napriek tomu Slovenská národná strana je proti tomu, aby ľudia boli nútení na očkovanie, resp. aby rôznymi spôsobmi akými sú napríklad lotéria boli k očkovaniu manipulovaní.

SNS takisto zastáva názor, že vláda nesmie prijať rozhodnutie o povinnom očkovaní štátnych zamestnancov, učiteľov, polície a sudcov. Očkovanie musí byť dobrovoľné. Včerajšie losovanie sa nedá nazvať inak ako fiaskom. Akékoľvek pokračovanie v tejto lotérii je bezbrehým míňaním finančných prostriedkov a neprinesie žiadaný efekt. Veríme, že minister financií bezodkladne ukončí túto lotériu tak, ako bola ukončená v minulosti i bločková lotéria, ktorej efekt bol nejasný a otázny. Sám Igor Matovič v minulosti kritizoval bločkovú lotériu, ktorú zaviedol ešte minister financií Ján Počiatek. Takéto spôsoby sú neúčinné a sú neúčelným míňaním finančných prostriedkov.

V Bratislave, dňa 16. 8. 2021- SNS vyzýva ministra financií Igora Matoviča, aby po včerajšom losovaní v RTVS zastavil očkovaciu lotériu. TV OTV

Možno Vás bude zaujímať