Socialisti.sk: Anna Záborská a novela zákona, ktorá by sťažovala prístup k interrupciám

Socialisti.sk Facebook príspevok:

Socialisti.sk : “Anna Záborská sa opäť snaží Slovensko vrátiť do čias prvej Československej republiky, žiaľ nie v pozitívnom zmysle. Na stole je ďalšia novela zákona (rokovať sa o nej bude najskôr v budúci mesiac), ktorá by sťažovala prístup k interrupciám. Tie boli zlegalizované až v socialistickom Československu v 1957 – 64 rokov dozadu. No náboženský fanatizmus, ktorý do parlamentu vniesol Igor Matovič sa opäť snaží zasahovať do tiel žien. Od nástupu tejto vlády bolo podobných návrhov podaných devätnásť, pandémia-nepandémia.”

OBMEDZOVAŤ OBMEDZENÉ

Socialisti.sk : “Záborskej návrh chce prakticky zakázať zdravotníckym zariadeniam čo i len informovať o tom, či interrupciu vôbec poskytujú. Na Slovensku máme ale úplne opačný problém. Podľa organizácie Možnosť voľby iba 43% zariadení interrupcie poskytuje, v celom prešovskom kraji sú takéto zariadenia z jedenástich LEN DVE. Možnosť voľby tiež upozorňuje, že navrhovaná „optimalizácia nemocníc“ – teda rušenie nemocníc aj v okresných mestách (na čo dlhodobo upozorňujeme) – situáciu iba zhorší. Samotný zákrok tiež môže stáť aj 60% mesačného disponibilného príjmu domácnosti, resp. 48% mesačnej mzdy ženy vo veku 20-24 rokov.”

ĽUDIA NIE SÚ PRIORITOU FANATIKOV

Socialisti.sk : “Síce sa poslanci okolo Anny Záborskej bijú do pŕs, že „chránia životy“ či nebodaj národ, ich politická práca ich usvedčuje z opaku. Ak by im reálne záležalo na rodinách, boli by podali 19 návrhov na revitalizáciu škôlok a jaslí, na vybudovanie štátnych nájomných bytov, na rozšírenie siete štátnych nemocníc a zdravotných zariadení, alebo na zabezpečenie rovnakej mzdy za rovnakú prácu, či naradikálne zvýšenie minimálnej mzdy. Ale nie, títo fanatici budú radšej zasahovať do našich tiel proti našej vôli. Je načase, aby bola legalizovaná bezpečnejšia, medikamentózna interrupcia, keďže tá chirurgická môže zdravie tehotnej osoby reálne ohroziť.

Tejto téme sa viac venuje spomenutá organizácia Možnosť voľby a iniciatíva Nebudeme ticho

Zdroj: FB Socialisti.sk

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: Mitko Zlatev

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *